کد خبر: 9391
تاریخ انتشار: 23/دی/1397 - ساعت : ۱۴:۲۲

کشف کالای قاچاق به ارزش ۴۲۷۹ میلیون ریال در گیلان

کشف کالای قاچاق به ارزش ۴۲۷۹ میلیون ریال در گیلان

به گزارش خط قرمز ،  سمینار هم اندیشی، دفاع و حفظ حقوق بیت المال با حضور کارشناسان و بازرسان سازمان صمت گیلان و احمد آقایی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در محل سالن همایش سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نقش بازرسین معاونت نظارت و بازرسی سازمان را در صیانت از حقوق بیت المال و شهروندان حساس و اثربخش توصیف کرد و گفت: با توجه به گستردگی وظایف و شمول خدمات این سازمان به آحاد جامعه همچنین ثقل اقتصادی امور ،انجام امور بازرسی نیازمند دقت و حساسیت مضاعف است.
فرهاد دلق پوش بر پرهیز از روزمرگی در انجام امور تاکید کرد و اظهار داشت: اصل بر این است که قبل از وقوع جرم و اتفاقی، پیشگیری و نظارت انجام شود و بازرسان این سازمان و همه نهادهای نظارتی، بازوان عدالت در جامعه هستند. لذا باید بسترهای کاهش و عدم وقوع تخلف را گسترش دهیم و اجرای عادلانه قانون و برقراری عدالت در حوزه تولید و تجارت به لحاظ ارتباط با معیشت مردم بسیار ارزنده است.
وی با بیان اینکه ۹۳۰۰ مورد بازرسی از ابتدای سال تاکنون توسط بازرسین سازمان جهت احقاق حقوق مردم در سطح استان انجام شده است اضافه نمود: مجموع ارزش ریالی پرونده های متشکله جهت برخورد با جرائم و تخلفات به مبلغ ۱۲۹ میلیارد ریال بوده است که به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت نقش بازرسان را در توسعه و گسترش عدالت اجتماعی را بی‌بدیل دانست و عنوان کرد: تلاش بازرسان سازمان در ۹ ماهه سال جاری منجر به ۲۰۵ پرونده در زمینه کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۴۲۷۹ میلیون ریال شده است.
این مسئول تاکید کرد: در انجام بازرسی‌ها و وظایف تکلیفی با احدی تعارف نداریم و در چارچوب موازین حقوقی، نظارت و بازرسی را با جدیت دنبال خواهیم کرد.
احمد آقایی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در ادامه این نشست از تلاش‌های فرهاد دلق پوش قدردانی کرد و گفت شکر خدا مدیریت جدید سازمان در مواجهه با مشکلات قبلی با اتخاذ تدابیر ویژه دژ مستحکمی را در مقابل موارد فساد خیز فراهم نموده و روند ارائه خدمات سازمان بازنگری و احیا شده است.
احمد آقایی تعداد خدمات سازمان صنعت گیلان را ۶۲ خدمت برشمرد و عنوان کرد: خدمات بخش تولید و تجارت بسیار گسترده است و شامل زنجیره تولید، عرضه و مصرف می‌شود که به طور مستقیم با معیشت ، اشتغال و اقتصاد مردم سرکار دارد.
معاون دادگستری گیلان انجام درست تکالیف کارشناسان سازمان صمت را در تحقق اقتصاد ملی، اعتماد سازی و ثبات حاکمیت موثر دانست و گفت: سازمان صمت نه تنها در صدور انواع مجوزها تکلیف دارد بلکه در ایجاد اشتغال و معیشت مردم مستقیماً تأثیرگذار است و همچنین در تزریق امید و اعتماد به حاکمیت نظام، نقش فزاینده ای دارد.
وی از بیکاری به عنوان ریشه بسیاری از تخلفات و آسیب‌های اجتماعی یاد کرد و عنوان کرد: فقر زدایی و جرم زدایی با ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد حل می شود و سازمان صنعت، معدن و تجارت می تواند در رفع این چالش نقش زیادی داشته باشد.
احمدآقایی کار بازرسان و ناظران سازمان را حفاظت از معیشت مردم و صیانت از حقوق شهروندی دانست و تصریح کرد: امروز مردم دنبال سلامت و امنیت هستند و برخی از بد دلان دنبال سلب آرامش مردم هستند که تلاش شما بازرسان و نظارت بر عملکرد بازار، اعتماد مردم به سازمان و حاکمیت را دو چندان خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *