کد خبر: 66644
تاریخ انتشار: 27/خرداد/1403 - ساعت : ۲۲:۰۰

کاهش 4 درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در سالجاری در گیلان

کاهش 4 درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری در سالجاری در گیلان

تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان از هفت هزار و دویست و بیست نفر در پایان سال قبل به شش هزار و نهصد و چهل نفر کاهش یافته است .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی گیلان ، کیوان مرتضوی با اشاره به اینکه مقرری بیمه بیکاری یکی از تعهدات کوتاه مدت سازمان به مشمولین در گروه بیمه شدگان اجباری است که حسب شرایط و به شکل غیرارادی شغل خود را از دست داده اند ، افزود : این تعهد با هدف جبران ازدست دادن درآمد و حمایت از بیمه شده و خانواده او در زمان بیکاری و به منزله فرصتی برای یافتن شغل جدید است .

وی میزان سوابق هر فرد و مجرد یا متاهل بودن را از عوامل اثرگذار در دوره استحقاق دریافت مقرری و میزان دستمزد مشمول کسر حق بیمه هر فرد را مبنای پرداخت برای او برشمرده و اظهار داشت : دوره دریافت مقرری بین 6 تا 50 ماه بوده و میزان استفاده بیمه شده در سنوات قبل از استحقاق های بعدی او کسر میگردد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با تاکید بر اینکه هرجند پرداخت این تعهد از محل حق بیمه دریافتی و صندوق مستقل آن انجام میگیرد و به عنوان خدمتی از سوی سازمان برای مشمولین واقعی ، یک وظیفه تلقی میگردد ولی در واقعیت تعداد بالای مقرری بگیران بیمه بیکاری با مفاهیم توسعه ای و اشتغال پایدار و شرایط اقتصادی مطلوب در مغایرت است اظهار داشت : در سنوات اخیر تعداد بیمه شدگان استان همواره بین 7 تا 8 هزار نفر در نوسان بوده است که خوشبختانه با اقدامات خوب انجام شده در مسیر رشد تولید و رونق اقتصادی و فضای کسب و کار ، این تعداد در سالجاری با کاهش همراه بوده است .

کیوان مرتضوی با بیان اینکه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری از 7220 نفر در اسفند ماه سال 1402 به حدود 6940 نفر در سالجاری رسیده ، این کاهش 4 درصدی را نوید بخش اتفاقات خوب در شرایط اقتصادی جامعه و عرصه های تولیدی برشمرده و اظهار امیدواری نمود تا این روند تداوم داشته باشد .

شایان ذکر است تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته بیش از 600 میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری به مشمولین پرداخت نموده که این رقم در سالجاری ماهانه به حدود 68 میلیارد تومان افزایش یافته است .

برچسب ها : مقرری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *