کد خبر: 64027
تاریخ انتشار: 21/دی/1402 - ساعت : ۱۳:۱۰

کارآفرین برتر ملی : بدنبال این هستم تا مردم را به انتخابات دلگرم سازم

کارآفرین برتر ملی : بدنبال این هستم تا مردم را به انتخابات دلگرم سازم

خط قرمز _طیبه قدیمی : با تایید صلاحیت کاندیدا توسط هیات نظارت و بازرسی انتخابات 1402 ، انتخابات این دوره به شکل جدی مورد پیگیری مردم قرار گرفته است.

برای حوزه انتخابی شهرستان فومن و شفت 25 نفر تایید صلاحیت شده اند که تعدادی از کاندیدا پای ثایت لیست انتخابات این دو حوزه هستند. اما چقدر به این درک سیاسی رسیده ایم که وجود نخبگان ، پژوهشگران و صاحبان تخصص را برای مجلس کارآمد اساسی بدانیم؟

جوانان نخبه و صاحب ایده و فکر در چه مقطع از حیات سیاسی ایران و شهرهای فومن و شفت اجازه ورود خواهند داشت و نقش اساسی آنها مشخص خواهد شد ؟

 در لیست رد صلاحیت شدگان هیات نظارت و بازرسی انتخابات فومن وشفت ، تعداد اسامی افرادی که نخبه و متخصص هستند کم نیست و دست رد سیاست انتخابات به نخبگان کاملا مشهود است.

دکتر جواد زبردست گشتی کارآفرین برتر استانی و ملی در سال های 86 و 89 نخبه علمی و مخترع جوان برتر کشور از جوانان پرافتخار شهرستان فومن است .

رسانه های شهرمان کاملا منفعل هستند

وی در گفتگوی خود به تشریح اهمیت حضور نخبگان در انتخابات و نقش حیاتی نمایندگان در معیشت مردم پرداخت و گفت : انتخابات نمایش دمکراسی است که می توانیم آزادانه در سرنوشت شهر و کشورمان دخالت کنیم و تصمیم بگیریم تا چه کسانی را به عنوان وکلای خودمان در قوه مقننه بفرستیم تا بتوانند قوانین را مصوب کنند و بستر یک زندگی مرفح و فضای پویا درجامعه برای مردم فراهم شود .

زبردست کارآفرین برتر ملی با بیان اینکه اقتصاد کشورمان در رکود است ، افزود : رسانه های شهرمان کاملا منفعل هستند و بجای کنشگری و مطالبه به روزمرگی می پردازند .

چرا رسانه ها مطالبه گر نیستند . پتانسیل و چالش های منطقه را نشان نمی دهند . مگر یک مسئول چقدر فرصت دارد که تمام کاستی ها ، قوت ها و فرصت های موجود در روستاها را شناسایی کند این کار رسانه است که مسائل را در ویترین خود به نمایش بگذارد ومطرح کند و حتی موجب آگاهی مسئولان و مردم شود .

وی با مطرح کردن این موضوع که مردم نسبت به انتخابات دلسرد شده اند ، اظهار کرد : این که مردم نسبت به انتخابات بی تفاوت هستند نشان از بی اعتمادی است و باید علت این بی اعتمادی را مرتفع ساخت .

جایگاه نماینده برای عامه مردم مشخص نیست

وی افزود : کسی که متولد دوران انقلاب است و در همین آب و خاک رشد داشته و با مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه بزرگ شده چطور می تواند التزام به نظام نداشته باشد . چند جوان را سراغ دارید که برای دوران انقلاب باشد و اکنون جزء مفسدان اقتصادی هم باشد.

وی به جایگاه نمایندگان در سرنوشت جامعه اشاره کرد و گفت : نمایندگان دارای مرتبه و جایگاهی هستند که رییس دولت می بایست مصوبات آنها را اجرا کند و کاری را به ثمر برساند که نمایندگان در مجلس به تصویب رسانده اند این جایگاه هنوز برای عامه مردم مشخص نیست .نباید اجازه دهیم نمایندگان ما افرادی باشند که تصمیم گیری در مورد واردات خودرو برایشان مهمتر از تصمیم گیری در مورد معیشت مردم باشد .

بدنبال این هستم تا مردم را به انتخابات دلگرم سازم

وی تاکید کرد : امروز بیشتر از موفقیت خودم در این عرصه بدنبال این هستم تا مردم را به انتخابات دلگرم کنم چراکه بی اعتمادی مردم به نظام بزرگ ترین خیانت به شهدا است . در این مسئله رسانه ها بسیار اثرگذارند که باروشنگری دربین مردم اعتماد و دلگرمی ایجاد نمایند.

وی انتخاب افراد متخصص و علمی و شایسته را مهمترین راهکار برای داشتن مجلس کارآمد دانست و گفت : این موضوع باید در جامعه جا بیفتد که امروز دیگر مدیریت سنتی و باری به هر جهت و غیر علمی تمام شده و مشکلات جامعه باید به شکل علمی و کارشناسی شده حل گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *