کد خبر: 6400
تاریخ انتشار: 13/آذر/1397 - ساعت : ۱۴:۵۷

پیوند مغز استخوان در گیلان انجام می‌شود

پیوند مغز استخوان در گیلان انجام می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به زودی پیوند مغز استخوان نیز در گیلان راه اندازی می‌شود.

به گزارش خط قرمز، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در هشتاد و یکمین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: دستاوردهای امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه‌های مختلف، حاصل تدوین برنامه راهبردی است.

وی ادامه داد: در حالی که امروزه، روزمرگی و حفظ وضعیت موجود از مهمترین وظایف بسیاری از سازمان‌هاست، دانشگاه علوم پزشکی گیلان در یک مسیر رو به جلو در حال حرکت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تدوین برنامه راهبردی راهبردی معاونت‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: برنامه راهبردی در سطح بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمان نیز اجرایی می‌شود، تا در افزایش بهره‌وری و ارتقای سطح خدمات بهداشتی درمانی اثرگذار باشد.

یوسف‌زاده ادامه داد: بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه، مدیریت هزینه، فرایند خرید متمرکز دارو و تجهیزات و بروزرسانی HIS در سر لوحه فعالیت‌های بیمارستان‌ها قرار دارد و در حال حاضر راه اندازی نظام ارجاع الکترونیک پزشکی در سطح استان، نیز از مهمترین برنامه‌های استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

وی با اشاره به این که نظام ارجاع الکترونیک در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بعثت رشت در سطح 3 به صورت ویژه اجرا می‌شود، تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان، امروز شاهد به ثمر نشستن برنامه‌هایی است که بذر آن در سال 95 با تدوین برنامه راهبردی کاشته شد.

یوسف‌زاده با تاکید بر این که با تلاش و همت اساتید و تیم‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دهمین پیوند کبد نیز با موفقیت در بیمارستان رازی به انجام رسید، گفت: امروز مسیر حرکت و رشد برای تمامی گروه‌های آموزشی در دانشگاه فراهم شده است، فقط برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ باید تلاش کرد.

وی ادامه داد: به زودی پیوند مغز استخوان نیز در گیلان راه اندازی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *