کد خبر: 23181
تاریخ انتشار: 12/مرداد/1398 - ساعت : ۱۴:۵۳

پوشش ۴۰ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران

پوشش ۴۰ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران


معاون‌ عملیات سازمان آتش‌نشانی رشت گفت: در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در ۴۰ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.


، شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: ۴۰ مـورد عملیات آتش نشانان جهت پوشش ۱۲ مـورد آتش سوزی علفزار و ضایعات، ۱۳ مـورد قفل درب منزل مسکونی و محبوس شدن اشخاص در منزل مسکونی ، آسانسور ، ۲مورد حریق مسکونی، ۲ مورد بازدید ایمنی از منازل مسکونی ، ۴ مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، ۲مورد خدمات ایمنی، و ۵ مورد دیگر شامل: استقرار خودروئی، تصادف خودروئی، حریق تجاری، پارگی کابل برق معابر،حریق موتور سیکلت از دیگر عملکرد آتش نشانان بوده است.

مومنی در ادامه به حریق تجاری که در ساعت ۰۸:۲۴ دقیقه پنج شنبه ۱۰ مرداد ماه ۹۸ در خیابان سعدی، جنب بانک مسکن رخ داد اشاره کرد و افزود: در این حادثه که بعلت اتصال در سیستم سیم کشی برق از داخل فروشگاه بوده ۱۸ آتش نشان بهمراه ۷ دستگاه خودروی اطفایی نسبت به اطفای آتش سوزی و پیشگیری از گسترش آتش اقدام کردند .خوشبختانه این حادثه هیچگونه مصدومی در بر نداشت.

مومنی در پایان به حادثه آتش سوزی دو باب منزل مسکونی واقع در خیابان معلم، پارک نیک مرام اشاره داشت و افزود: پشت بام دوباب خانه ویلایی با سقف های بهم چسبیده و بدون دیوار آتش بر عملیاتی بسیار سخت و نفس گیر را برای آتش نشانان رقم زد.

وی با بیان اینکه بواسطه شدت آتش سوزی ۵۴ آتش نشان بهمراه ۱۶ دستگاه خودروی اطفایی و آبرسان به محل حادثه اعزام شدند افزود: در این حادثه که علت حادثه در دست بررسی است آتش‌نشانان از سه جهت نسبت به مهار و اطفای آتش اقدام شد که خوشبختانه به کسی آسیب جانی نرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *