کد خبر: 11074
تاریخ انتشار: 12/بهمن/1397 - ساعت : ۲۲:۱۹

پلیس با رانندگان دارای شیشه دودی برخورد می کند

پلیس با رانندگان دارای شیشه دودی برخورد می کند

رئیس پلیس راهور استان از آغاز طرح برخورد با رانندگان دارای شیشه دودی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خط قرمز ، سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار کرد: برابر مقررات و الزامات ایمنی خودرو، شیشه‌های وسیله نقلیه بایستی به میزان معینی دارای شفافیت باشد تا امكان دید مناسب خارجی و جانبی را برای راننده وسیله فراهم كند؛ بنابرابن دودی كردن غیر استاندارد و بیش از حد مجاز این الزامات ایمنی را دچار نقص كرده و قانون‌گذار برای آن جریمه پیش بینی كرده است.

این مقام انتظامی افزود: میزان استاندارد تیرگی شیشه‌ها برابر قانون آن مقداری است كه بتوان از بیرون خودرو و از فاصله مناسب(حداقل 3متر) راننده و سرنشینان داخل وسیله نقلیه كاملا قابل رویت باشند بنابراین اشخاصی كه قصد دارند شیشه خودرو خود را دودی كنند این موضوع را مدنظر داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان ادامه داد: درصد‌های اعلام شده در سطح جامعه در خصوص میزان دودی بودن شیشه درست نبوده و تنها ملاک تعیین استاندارد، دیده شدن داخل وسیله نقلیه است.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: شاید شیشه دودی در هوای گرم و روزهای آفتابی تاثیر مناسبی در رانندگی داشته باشد اما تجارب ما نشان داده است شیشه‌های بسیار تیره در زوهای ابری و بارانی كه در استان ما عموما اینگونه است، دید راننده را به اطراف به شدت كاهش داده و به ویژه در مواقع تغییر مسیرها و رعایت حق تقدم سبب وقوع حوادث رانندگی می‌شود.

وی با بیان اینکه پس از عدم توجه به جلو كه رتبه نخست علت وقوع تصادفات در استان است عدم رعایت حق تقدم در رتبه دوم بیشترین علت تصادفات است، خاطرنشان‌کرد: برابر جدول تخلفات رانندگی برای خودرو های دارای شیشه دودی 500 هزار ریال جریمه پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *