کد خبر: 11014
تاریخ انتشار: 12/بهمن/1397 - ساعت : ۰۰:۰۷

پروژه‌های عمرانی و‌ محرومیت زدایی سپاه قدس گیلان دردهه با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان افتتاح می شود

پروژه‌های عمرانی و‌ محرومیت زدایی سپاه قدس گیلان دردهه با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان افتتاح می شود

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان از افتتاح پروژه‌های عمرانی، خدماتی و محرومیت‌زدایی سپاه با اعتبار ۱۴ میلیارد تومانی طی دهه فجر امسال در گیلان خبر داد.

پشتیبانی‌های منحصربه‌فردی سپاه قدس گیلان در هشت سال دفاع مقدس

به گزارش خط قرمز، سرهنگ حسین مصطفی پور  در نشست خبری دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در دفتر معاونت هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان در رشت با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی اظهار کرد: استقلال در همه جوانب، حاکمیت بر سرنوشت خویش، خودباوری و شکوفایی استعدادهای جوانان، دستاوردهای دفاع مقدس و دستیابی به قدرت ایجاد بازدارندگی در سطح بین‌المللی ازجمله دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

وی رشد و توان سازندگی و پیشرفت‌های علمی و اقتصادی با تکیه‌بر استعدادهای داخلی در سایه تحریم را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: رشد معنوی و فرهنگی و غلبه بر تهاجم همه‌جانبه دشمن در طول 40 ساله انقلاب و عمق‌بخشی انقلاب اسلامی فرهنگ ظلم‌ستیز در خارج از مرزهای کشور نیز از مهم‌ترین دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور مؤثر و قابل‌تحسین گیلانیان در دوران دفاع مقدس گفت: استان گیلان هشت هزار شهید قهرمان در جبهه‌های حق علیه باطل تقدیم اسلام کرده و علاوه بر آن پشتیبانی‌های منحصربه‌فردی در جبهه‌ها داشته است.

مصطفی پور با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر از آحاد مردم گیلان در قالب بسیج مردمی ساماندهی شده‌اند افزود: این نیروها آمادگی همیشگی برای دفاع از دین و کشور و ایجاد بازدارندگی در دفاع نامتقارن دارند.

گیلان در برگزاری یادواره شهدا ازنظر تعداد جزو پنج استان برتر کشور

وی همچنین با اشاره به نقش‌آفرینی فرهنگی سیاسی بسیج در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی بیان کرد: بسیج پیوسته نقش‌آفرینی در حوزه‌های فرهنگی سیاسی و ایجاد قدرت نرم و فرهنگی در عرصه‌های تهاجم فرهنگی دشمن و نهادینه کردن آرمان‌های امام و شهیدان در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی داشته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به برگزاری سالانه حدود ۷۰۰ یادواره شهیدان استان تصریح کرد: گیلان در برگزاری یادواره شهدا ازنظر تعداد جزو پنج استان برتر کشور بوده و جدای از آن نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان را نیز برگزار کرده است.

مصطفی پور از چاپ و نشر ۸۶ عنوان کتاب در مورد شهدا و دفاع مقدس از سوی سپاه قدس گیلان خبر داد و گفت: از این میزان ۲۲ عنوان کتاب در خصوص شهدای مدافع حرم و همچنین ۱۳ کتاب به مزار شهدای دیگر به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به اعزام سالانه قشرهای مختلف مردم ازجمله دانش‌آموزان و دانشجویان به اردوهای راهیان نور بیان کرد: به‌صورت میانگین گیلان سالانه ۳۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم را در قالب دانشجویی، دانش‌آموزی و عموم مردم به راهیان نور اعزام می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به نقش خدمات‌رسانی و محرمیت زدایی سپاه قدس گیلان افزود: سپاه قدس گیلان در حوادث غیرمترقبه گیلان نظیر زلزله، سیل، برف و سایر در کنار خدمات زیرساختی ازجمله در بخش آب، برق و راه‌سازی با استفاده از ظرفیت‌های عظیم بسیج نقش‌آفرینی کرده است.

ساخت یک هزار واحد مسکونی سپاه قدس گیلان برای محرومین

به گزارش خط قرمز،مصطفی پور از ساخت یک هزار واحد مسکونی روستایی برای مردمان و مستمری‌بگیران کمیته امداد در سال گذشته و تحویل به محرومین خبر داد و گفت: سپاه قدس گیلان باتجربه موفقی در ساخت هزار واحد مسکونی داشته، ساخت هزار واحد مسکونی دیگر را از ابتدای پاییز امسال در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه ۸۵ سالن ورزشی کوچک با متراژ ۴۵۰ متری از سوی سپاه قدس ساخته‌شده افزود: سپاه قدس گیلان علاوه بر سالن‌های ورزشی کوچک ساخته‌شده ۲۰ سالن بزرگ ورزشی با نام‌های ۹ دی را به‌منظور ارتقای زیرساخت‌های ورزشی در سطح استان ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *