کد خبر: 6180
تاریخ انتشار: 11/آذر/1397 - ساعت : ۱۳:۴۳

پرداخت ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان از طریق صندوق امداد ولایت در هشت ماهه سال جاری

پرداخت ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان از طریق صندوق امداد ولایت در هشت ماهه سال جاری

در هشت‌ماهه سال جاری هفت هزار و ۱۶۵ فقره وام از طریق صندوق امداد ولایت استان گیلان با مبلغ ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به نیازمندان پرداخت‌شده است.

مدیرامورشعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان گیلان گزارشی از پرداخت تسهیلات به نیازمندان در هشت‌ماهه سال جاری ارائه داد.

به گزارش خط قرمز  مالک وطن‌خواه، مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه صندوق امداد ولایت با مجوز رسمی بانک مرکزی و باهدف پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان کمیته امداد و دیگر اقشار آسیب‌پذیر راه‌اندازی شده است گفت: جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه از خیران برای ارائه تسهیلات به خانواده‌های کم برخوردار از طریق این صندوق انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ هزار نفر از مردم و به‌ویژه نیکوکاران در صندوق امداد ولایت گیلان سپرده‌گذاری کرده‌اند افزود: سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت به دو صورت ویژه و عادی انجام می‌شود.

وطن‌خواه از پرداخت هفت هزار و ۱۶۵ فقره وام از طریق صندوق امداد ولایت به محرومان طی هشت‌ماهه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: برای این میزان تسهیلات، ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص پیداکرده است.

مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه تسهیلات پرداختی به نیازمندان در قالب وام‌های کارگشایی، اشتغال، مسکن، معیشت و حل مشکلات اساسی زندگی محرومان بوده است افزود: ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات از صندوق امداد ولایت و مابقی از منابع صندوق نزد بانک‌ها پرداخت‌شده است.

وی از دیگر اهداف تأسیس صندوق امداد ولایت را اشاعه سنت قرض‌الحسنه در جامعه، جذب منابع بیشتر از خیران برای پرداخت وام قرض‌الحسنه و تغییر رویکرد کمک‌های کمیته امداد از بلاعوض به معوض اشاره کرد و ادامه داد: قرض‌الحسنه واقعی در صندوق امداد ولایت کمیته امداد است که به نفع محرومان انجام می‌شود.

به گزارش خط قرمز وطن‌خواه بابیان اینکه همه اقشار به‌ویژه خیران می‌توانند در صندوق امداد ولایت کمیته امداد سپرده‌گذاری کنند گفت: سپرده‌گذاری عادی از ۱۰ هزار تومان با نیت کمک به محرومان و بدون تعیین تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار انجام می‌شود و در سپرده‌گذاری ویژه که از یک‌میلیون تومان است تعرفه سپرده از سوی سپرده‌گذار تعیین می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد همواره تلاش می‌کند تا خدمات بی‌منت و با شرایط آسان به محرومان ارائه دهد از همه مردم و نیکوکاران خواست تا در این مسیر همچنان یاریگر کمیته امداد باشند و با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت این نهاد شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم آورند.

شایسته ذکر است صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان گیلان واقع در رشت _ گلباغ نماز – جنب آزمایشگاه فنی مکانیک خاک هرروز از ساعت ۷/۳۰تا ۱۴/۳۰ آماده ارائه خدمات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *