کد خبر: 4665
تاریخ انتشار: 20/آبان/1397 - ساعت : ۱۵:۳۱

پایان آزمون انتخابی مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان

پایان آزمون انتخابی مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان

گروه مسابقات ــ آزمون انتخابی معرفی نمایندگان ایران در چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلام عصر ۱۳ آبان‌ماه پایان یافت و نفرات برتر این آزمون معرفی شدند.

به گزارش خط قرمز ، آزمون انتخابی معرفی نمایندگان ایران در چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلام صبح روز ۱۳ آبان‌ماه آغاز شد و تا عصر همان روز به پایان رسید.

بر همین اساس، در این رقابت یک‌روزه که با حضور تیم داوری پنج نفره متشکل از داوران کشوری و بین‌المللی کشورمان برگزار شد، نزدیک به ۳۰ شرکت‌کننده در دو رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم به رقابت پرداختند.
این رقابت‌ها در نوبت صبح با رقابت حافظان کل قرآن کریم آغاز شد و تا نوبت بعدازظهر نیز ادامه یافت. در این بخش از هر نفر سه سؤال ۱۲ سطری پرسیده شد.

رقابت‌های رشته قرائت تحقیق نیز از بعدازظهر همان روز آغاز شد. در این بخش نیز سه قرعه از سوره مبارکه «زمر» برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده بود که هر کدام به صورت انتخابی یک قرعه را تلاوت کردند.
ذبیح‌‌الله روحی، مسئول فنی این مسابقات، در مورد نفرات برتر این آزمون و معرفی نمایندگان کشورمان در این مسابقات گفت: در سال‌های گذشته پس از پایان آزمون، نمایندگان کشورمان بلافاصله معرفی می‌شدند، اما امسال این شیوه تغییر کرده است.
روحی افزود: بر همین اساس، امسال در هر کدام از رشته‌های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم سه نفر به عنوان نفرات برتر معرفی شدند که این افراد باید در دوره‌های آمادگی، که در آینده تدارک دیده خواهد شد، حضور یابند.
به گزارش خط قرمز ، مسئول فنی آزمون انتخابی معرفی نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان تصریح کرد: در هر کدام از رشته‌ها نفرات برتر چند دوره آموزشی، که طی ماه‌های آینده برگزار می‌شود، حضور می‌یابند و پس از پایان آن اردوها، براساس نظر اساتید دوره، نمایندگان کشورمان به چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلامی معرفی می‌شوند.
در پایان این آزمون نیز بیانیه هیئت داوران صادر شد و پس از آن نفرات برتر معرفی شدند.
در رشته قرائت تحقیق احمد دباغ از استان قم، عبدالغفور جوهرچی از استان خراسان رضوی و عبدالله محمدنژاد از سیستان و بلوچستان و در رشته حفظ کل قرآن کریم نیز سعید علی‌اکبری از استان قزوین، امیدرضا رحیمی از استان گیلان و سعید حسن‌شاهی از استان فارس برای حضور در اردوهای آمادگی معرفی شده‌اند. نمایندگان کشورمان پس از اردوهای آمادگی از بین این افراد معرفی می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *