کد خبر: 65326
تاریخ انتشار: 31/فروردین/1403 - ساعت : ۱۷:۲۸

ولایتمداری ، پادررکابی ، مردمی بودن و دلدادگی از شاخص های برجسته ارتش است

ولایتمداری ، پادررکابی ، مردمی بودن و دلدادگی از شاخص های برجسته ارتش است

اختصاصی خط قرمز – فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش گفت : ولایتمداری ، پادررکابی ، مردمی بودن و دلدادگی از شاخص های برجسته ارتش جهموری اسلامی است و  سربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ چشم داشتی ، آماده فرمان فرمانده کل قوا هستند.

سرهنگ خلبان دکتر ولی رحمانی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش در سخنان پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی (ره) این شهر ضمن تبریک هفته ارتش و نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد : سلام فرمانده کل ارتش و فرمانده مقتدرنیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران امیرسرتیپ دکتر کیومرث حیدری را خدمت شما هم استانی های عزیز ابلاغ می دارم .
وی با اشاره به بیانات فرماندهی معظم کل قوا در خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد : فرمانده معظم کل قوا می فرمایند ” ارتش در بین نهاد و ارکان جمهوری اسلامی ایران مردمی ترین نهاد است و ارتش در برابر شعار ارتش برای ملت صادق است”. و این از خصایص و برجستگی های ارتش جمهوری اسلامی ایران است .
وی افزود : ارتش با داشتن نیروی زمینی محوری ، نیروی دریایی راهبردی ، نیروی هوایی و نیروی پدافند هوایی از تمایمت ارضی ایران اسلامی دفاع می کند.
ارتش جمهوری اسلامی ایران کارنامه درخشانی در چهار دهه پس از انقلاب اسلامی بخصوص در دفاع مقدس دارد وبا هم افزایی با سایر نیروهای مسلح ، سپاه پاسداران و فراجا همیشه برای ایجاد امنیت پایدار و احساس امنیت در ایران اسلامی از هیج جانفشانی فروگزار نبوده است .
خلبان رحمانی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس با یگان های پیاده ، توپخانه و زه ای در مقابل ارتش تا دندان مسلح بعث عراق ایستاد، اظهار کرد : هیچکس نمی تواند نام شهیدانی چون آبشناسان را فراموش کند همچنین در نیروی دریایی راهبردی شهید دریادارهمتی ، در نیروی هوایی شهیدان چون بابایی ، دوران ، خلعتبری و درهوانیروز شهیدانی چون شیرودی و کشوری را کسی فراموش نمی کند .
وی تصریح کرد : هیچ انسان آزاده ای نمی توانند 48 هزار لاله سرخ ارتش را که برای حفظ و حراست از این خاک و برای پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم نموده است را از یاد ببرند.

وی افزود: ارتش با مردم برای مردم و درخدمت به مردم است و ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از جنگ تحمیلی با هدایت و رهبری فرمانده معظم کل قوا راهبرد دفاعی خود را ارتقا داده و با دعوت از جوانان ایران اسلامی و استفاده از تجربیات شهید صیاد شیرازی و فرمانده کل ارتش امیر موسوی و فرمانده محترم نیروی زمینی و سایر فرماندهان مقتدر امروز ارتشی مقتدر ، قدرتمند و آماده ساخته است که برای حفظ ایران اسلامی جانفشانی می کنند .
فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی نیروی زمینی محوری ارتش اظهار کرد : ارتش ضمن انجام وظیفه ذاتی خود که حفظ و حراست ، مرزبانی از زمین ، آسمان و خاک و دریا است در تمام حوادث در کنار مردم بوده و هرجا که نیاز بوده ارتش آماده به خدمت است همچنین در جای جای کشور عزیزمان درمناطق محروم ، نیروی زمینی در حال خدمت رسانی به مردم است در حوزه بهداشت در دوران پس از شیوع ویروس کرونا هر جا که لازم بود خدمت کرد .
خلبان رحمانی یادآور شد : بخش عظیمی از اورژانس هوایی ایران توسط ارتش انجام می شود وباید گفت ارتش به مصداق آیه «اشدا ٕ علی الکفار و رحمإ بینهم»، در مقابله با دشمن آماده و پا در رکاب دفاع و نسبت به مردم شعار «از مردم، با مردم، درکنار مردم و درخدمت مردم» را دنبال می‌کند. امروزارتش جمهوری اسلامی ایران در وطن پرستی ، انقلابی بودن ، شجاعت و جانفشانی سرآمد نیروهای مسلح است .

سرهنگ خلبان دکتر ولی رحمانی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش با شعر زیربه سخنان خود پایان داد:
از اول تا آخر سفر باختن است / در بازی عشق برد با باختن است
از پیکر بی سرم تعجب نکنید / سرباز شدن برای سرباختن است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *