کد خبر: 10151
تاریخ انتشار: 2/بهمن/1397 - ساعت : ۱۵:۵۵

واگذاری مناطق نمونه گردشگری گیلان به سرمایه گذاران جدید

واگذاری مناطق نمونه گردشگری گیلان به سرمایه گذاران جدید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد: مناطق نمونه گردشگری استان که توسط سرمایه گذاران پیشین به بدعهدی دچار شده اند، به سرمایه گذاران جدید واگذار می شوند.

به گزارش خط قرمز ، شهرود امیرانتخابی افزود: گیلان دارای 71منطقه نمونه گردشگری است که تعدادی از آنها برای توسعه به سرمایه گذاران واگذار شده بود اما متاسفانه برخی از سرمایه گذاران هیچ اقدامی در راستای رونق و توسعه انجام نداده اند.
وی اظهار داشت: برهمین اساس مناطق نمونه گردشگری استان بازنگری شده و قرارداد سرمایه گذاران فاقد اقدام، فسخ و این مناطق نمونه در اختیار سرمایه گذاران جدید قرار می گیرد.
امیرانتخابی ادامه داد: یکی از مواردی که مانع سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان است ، تصمیم گیری در خصوص مناطق نمونه گردشگری در تهران است و اخیراً راهکاری ارائه شده تا اصلاحیه ای برای این موضوع در نظر گرفته و تصمیم گیری و اختیارات این مناطق به استان ها تفویض شود.
وی افزود: اگر این اصلاحیه انجام شود بسیاری از موانع بصورت بین دستگاهی مرتفع خواهد شد و سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری خواهند داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تاکید کرد: برای توسعه گردشگری نباید تنها به دستگاه متولی اکتفا کرد بلکه همه دستگاه ها باید برای توسعه گردشگری پای کار بیایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *