کد خبر: 5915
تاریخ انتشار: 7/آذر/1397 - ساعت : ۱۴:۴۲

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی؛ سند نشاط اجتماعی استان گیلان رونمایی می‌شود

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی؛ سند نشاط اجتماعی استان گیلان رونمایی می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از تهیه و تنظیم سند نشاط اجتماعی استان گیلان همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش خط قرمز  ، منا ابروفراخ در نشست برنامه‌ریزی ایجاد و ارتقای نشاط اجتماعی در خانواده و کودک گفت: بر اساس دستور دکتر سالاری و همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، سند نشاط اجتماعی به عنوان یکی از راهبردهای استانداری گیلان تدوین شده که در دهه فجر امسال نیز رونمایی می‌شود و برش شهرستانی‌ آن قابلیت اجرا دارد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر لزوم تدوین برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت برای تحقق نشاط اجتماعی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم به سطح مطلوبی از رضایتمندی عمومی دست پیدا کنیم باید شور، نشاط و امیدواری را در تمامی برنامه ریزی های خرد و کلان لحاظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد باید در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارند، افزود: آغاز چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای مراسم های شاد و با نشاط با حداقل امکانات و هزینه برای دسترسی آحاد جامعه به ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه است.

به گزارش خط قرمز ابروفراخ با اشاره به اجرای موفق مراسم چله مهربانی در سال گذشته با کمک تشکل های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: امسال هم شهرداری‌های سراسر استان با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد ، تلاش می کنند تا برنامه‌های ویژه‌ای برای شب یلدا مطابق با فرهنگ اسلامی و میراث معنوی اجرا کنند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی به تنهایی نمی‌توانند مشکلات و آسیب‌های جامعه را مرتفع کنند افزود: با کمک سازمان‌های مردم نهاد می توان برای حفظ بستر و پویایی خانواده ها گام های ارزشمندی برداشت.

وی در پایان خواستار تلاش جمعی و ارائه راهکارهای عملیاتی بر جلب اعتماد اجتماعی و افزایش امید در جامعه با رویکرد آرامش در بستر خانوار شد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *