کد خبر: 3416
تاریخ انتشار: 2/آبان/1397 - ساعت : ۱۳:۱۳

هشدار سازمان آتش نشانی نسبت به ایمنی در برابر وزش باد گرم در گیلان

هشدار سازمان آتش نشانی نسبت به ایمنی در برابر وزش باد گرم در گیلان

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت در پیامی از شهروندان خواست تا با اقداماتی نه چندان سخت از آسیب های ناشی از باد گرم بخصوص آتش سوزی در امان باشند.


به گزارش خط قرمز طبق آخرین اخطاریه اداره کل هواشناسی استان گیلان وزش بادگرم(گاهی شدید/ خیلی شدید) از روز چهارشنبه ۹۷/۰۷/۰۲ آغاز و افزایش محسوس دما تا روز جمعه ۹۷/۰۸/۰۴ فراهم خواهد بود.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت از  آماده باش سازمان آتش نشانی، آتش نشانان و ناوگان خودرویی در روزهای آتی خبر داد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش دما، وزش باد گرم و کاهش شدید رطوبت نسبی هوا و به منظور پیشگیری از بروز آتش سوزی ها و حوادث احتمالی از شهروندان خواست تا با اقداماتی نه چندان سخت از آسیب های ناشی از باد گرم بخصوص آتش سوزی در امان باشند:

۱- در هنگام وزش باد گرم از روشن نمودن منابع حرارتی شعله روباز در مجاورت اجسام قابل اشتعال(علفزار، ضایعات، شیروانی ها و…. در فضای باز خودداری کنند.

۲- در موقع وزش باد شدید از زیر سیم های برق، دیوارهای قدیمی نا ایمن و ساختمان های در حال احداث که امکان پرتاب اشیاء و مصالح از آن ها وجود دارد، تردد ننمایند.

۳- از قرار دادن هرگونه اشیاء مانند گلدان، ظروف شیشه ای و …. در لبه ی پنجره ها و بالکن های ساختمان های بلند مرتبه مشرف به پیاده رو و کوچه ها جدا خودداری نمایند.

۴- از سوزاندن ضایعات و علفزارها در مجاورت ساختمان ها بخصوص منازل ویلایی، مخروبه و دیوارهای عایق کاری شده اکیدا خودداری کنند .

۵- از انداختن کبریت نیم سوخته و ته سیگار روشن در سطح جنگل ها، مراتع وحاشیه جاده ها جدا خودداری کنند.

۶- در هنگام ترک اماکن از خاموش بودن کلیه منابع حرارتی روشن، اطمینان حاصل نمایند.

۷ – شماره تلفن های ضروری، از جمله ۱۲۵ آتش نشانی را به خاطر بسپارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *