کد خبر: 2971
تاریخ انتشار: 27/مهر/1397 - ساعت : ۱۷:۴۹

نماینده ولی فقیه در گیلان : پیاده روی عظیم اربعین حسینی عظمت دنیای اسلام را به دنیا منعکس می کند

نماینده ولی فقیه در گیلان : پیاده روی عظیم اربعین حسینی عظمت دنیای اسلام را به دنیا منعکس می کند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه زائران اربعین به اقامه نماز اول وقت در مسیر توجه داشته باشند گفت: پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی عظمت دنیای اسلام را به دنیا منعکس می‌کند.

به گزارش خط قرمز و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در گردهمایی بزرگ فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در عرصه اربعین در سالن اجتماعات مجتمع خاتم‌الانبیا شهرستان رشت با تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی (ع) عظمت دنیای اسلام را به دنیا منعکس می‌کند.

وی با اشاره به اینکه زائران گیلانی پیاده‌روی اربعین تمام‌کارهای خود را برای رضای خدا انجام دهند افزود: زائرین سعه‌صدر را در رأس کارهای خود انجام دهند زیرا با افراد زیادی در مسیر پیاده‌روی روبه‌رو می‌شوند.

به گزارش خط قرمز ، نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه زائران اربعین به اقامه نماز اول وقت در مسیر توجه داشته باشند گفت: زائران هرکجای پیاده‌روی قرار داشتند هر موقع وقت نماز شد و صدای اذان را شنیدند برای برپایی اقامه نماز آماده شوند و نماز را به جماعت اقامه کنند.

فلاحتی با تأکید بر اینکه زائران اربعین حتماً اصول بهداشتی را رعایت کنند بیان کرد: زوار مسائل بهداشتی را مدنظر و در اولویت کارهای خود قرار دهند و به همین دلیل هر زائری یک پلاستیک زباله به همراه خود در مسیر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه زوار اربعین از کارهای که باعث وهن شیعه می‌شود دوری کنند بیان کرد: زوار گیلانی و ایرانی از حضور در مراسم‌های قمه‌زنی و مراسم‌های که از اصل شیعه به دور است دوری کنند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه زائران در مسیر پیاده‌روی اربعین با هیچ مسلمانی مجادله نکنند گفت: مجادله باعث کدورت می‌شود و حال معنوی زوار را از بین می‌برد و به همین دلیل زائران باید از مجادله پرهیز کنند.

فلاحتی با اشاره به اینکه زائران از مطرح کردن بحث‌های قومی و مذهبی در پیاده‌روی اربعین پرهیز کنند افزود: زائران در مسیر اصول اخلاقی را مدنظر قرار دهند و همگی به نیابت از یک شهید در این پیاده‌روی حاضر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *