کد خبر: 7389
تاریخ انتشار: 26/آذر/1397 - ساعت : ۱۴:۰۹

نماینده ولی‌فقیه در گیلان:‌ دشمن تهاجم‌های زیادی به سمت ائمه جمعه دارد‌

نماینده ولی‌فقیه در گیلان:‌ دشمن تهاجم‌های زیادی به سمت ائمه جمعه دارد‌

آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در جلسه تکریم و معارفه رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان در رشت اظهار داشت: جایگاه ائمه جمعه در استان و شهرستان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خط قرمز ، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه موقعیت ویژه نماز جمعه بر همگان روشن است، افزود: نکاتی که ائمه جمعه در نماز جمعه مطرح می‌کنند، سرفصل برنامه‌های استانی است که از یک جایگاه نورانی و ارزشمند برخوردار است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه ائمه جمعه باید به تمام مسائل شهرستان‌ها اشراف داشته باشند تصریح کرد: ائمه جمعه باید در کنار هم و همدل باشند زیرا که آنان به‌عنوان متولیان شهرها و روستا محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه دشمن تهاجمات زیادی به سمت ائمه جمعه دارد گفت: ائمه جمعه همواره با حملات و توطئه‌های دشمنان روبه‌رو هستند و نبی مکرم اسلام هم در زمانی که رسالت خود را اعلام کردند، القاب نادرستی به ایشان نسبت داده شد.

امام جمعه رشت به مسئله پشتیبانی‌های معنوی و دلگرمی به ائمه جمعه در شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: در رسیدگی به امور ائمه جمعه باید تلاش بیشتری انجام داد و مشکلات آنان رصد شود تا وظایف لازم در پیروی از مسیر انقلاب به نحو احسن انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به سیاست‌های شورای ائمه جمعه استان در ارتباط با ائمه جمعه اظهار داشت: تمام ائمه جمعه باید متعهد به اطاعت و عملیاتی کردن سفارش‌های رهبر معظم انقلاب باشند و در این مسیر گام بردارند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در تمام عرصه‌های مختلف سخن و دیدگاه دارند ابراز داشت: ما باید دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب را تشریح دهیم و به گوش متولیان و مردم برسانیم و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب دارای خط و خطوط معنوی ارزشمندی هستند تصریح کرد: شناخت عمیق نسبت به رهبر انقلاب برای تشریح دیدگاه‌های ایشان ضرورت دارد و همه خطوط و برنامه‌ها باید به ایشان منتهی شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه جایگاه ائمه جمعه جایگاه ولی‌خدا است و این جایگاه در نظام دینی و اعتقادی باید حفظ شود اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی و مدیران باید نسبت به برنامه‌ها و سفارشات رهبری توجه بیشتری داشته و پیوسته در خط انقلاب گام بردارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به لزوم افزایش بصیرت‌ در ائمه جمعه استان گیلان افزود: ائمه جمعه با استفاده از بینش و بصیرت و ظرفیت‌ها در خدمت اسلام و رهبر معظم انقلاب هستند و همکاری‌های پیوسته انجام می‌دهند.

رئیس سابق دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: روایات زیادی در تعالیم دینی از اهمیت نماز جمعه بیان شده است که حد نماز جمعه باید به‌گونه‌ای که پروردگار تأکید کرده اجرا شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اسلامی‌نژاد خاطرنشان کرد: متعهد شدن به الزامات نماز جمعه از ناحیه مردم و مسئولان اهمیت ویژه‌ای دارد بنابراین اگر حد نماز جمعه رعایت شود بسیاری از کاستی‌ها در جامعه برطرف می‌شود.

به گزارذش خط قرمز ، در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام اسلامی نژاد تجلیل و حجت‌الاسلام عادلی به‌عنوان مدیر نمایندگی جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *