کد خبر: 8761
تاریخ انتشار: 14/دی/1397 - ساعت : ۱۹:۳۳

نماینده ولی فقیه در گیلان: بخشی از اعتبارات بودجه برای توسعه کشاورزی گیلان اختصاص داده شود

نماینده ولی فقیه در گیلان: بخشی از اعتبارات بودجه برای توسعه کشاورزی گیلان اختصاص داده شود

به گزارش خط قرمز ، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: گریزی از مرگ نیست و باید برای زندگی آخرت خود را آماده کنیم.
وی به ۱۴ دی ماه روز جهاد کشاورزی در کشور اشاره کرد و افزود: بخش هایی از منابع بودجه ای گیلان باید برای تامین آب و توسعه کشاورزی استان اختصاص داده شود ضمن اینکه امیدوارم با تلاش مسوولان شاهد استفاده بهینه از منابع آب، خاک و کشاورزی گیلان باشیم.
امام جمعه رشت با بیان اینکه فرمان کشف حجاب توسط رضا قلدر در ۱۷ دی ماه سال ۱۳۱۴ ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: هنوز شاهد یکی از حوادث تلخ و نکبت بار رضاخانی در کشور هستیم و رضا شاه ملعون بی حجابی و بی بندوباری را در جامعه ترویج کرد.
آیت الله فلاحتی به تلاش دشمن در ترویج فرهنگ غربی در جامعه اشاره کرد و گفت: انگلیسی ها درصددند بی لیاقت ها در کشور بر سر کار باشند.
وی با تاکید بر ترویج حجاب فاطمی و زینبی در جامعه، بیان کرد: اگر دین به صورت منطقی معرفی شود بانوان احکام اسلامی را پذیرفته و حجاب اسلامی را بهتر رعایت می کنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ را نقطه عطفی در قیام ملت ایران علیه رژیم ستم شاهی خواند و تصریح کرد: در فتنه سال ۸۸ مردم ایران به ویژه گیلان مانند ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ درک و شناخت صحیحی از جریان ها داشتند و توانستند کاخ قدرت های سلطه گر را به لرزه درآورند.

وی با تاکید بر اینکه ریشه فتنه گران باید از کشور سریعا خشکانده شود، گفت: درود خدا بر شما مردم که نمی‌گذارید حامیان فتنه در کشور فعالیت کنند.

آیت الله فلاحتی به عصبانیت ملت ایران نسبت به دشمنان دین خدا اشاره کرد و یادآور شد: امید به آینده همراه با توکل به خداوند و همچنین به نتیجه رسیدن ایستادگی، درس هایی است که ملت ایران در ۹ دی سال ۱۳۸۸ آموختند.
وی با اشاره به اینکه نظام سرمایه داری غرب در حال افول است، اظهار کرد: دنیا به این نتیجه رسیده ایران اسلامی برنده عرصه های جهانی است.
امام جمعه رشت به وجود مشکلات در جامعه اشاره کرد و گفت: تحمل سختی ها نتیجه اش وجود مردمی با نشاط و با معنویت است.
آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به نظام خانواده از نگاه قرآن و اسلام، بیان کرد: نبود تربیت درست و نداشتن آگاهی پدران و مادران از مسایل تربیتی موجب ریزش افراد در جامعه می شود.
وی، بیان مسایل تربیتی را از وظایف عالمان دینی برشمرد و تصریح کرد: پایه های یک جامعه سالم در سایه انسان هایی شکل می گیرد که تربیت شده مکتب اسلام باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *