کد خبر: 63140
تاریخ انتشار: 22/آبان/1402 - ساعت : 21:32
گروه : اقتصادی

نشست خبری مدیر مخابرات منطقه گیلان با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

نشست خبری مدیر مخابرات منطقه گیلان با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

بمناسبت روز جهانی فیبرنوری مهندس حسنی مدیرمخابرات منطقه گیلان با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با رئیس و پرسنل و خبرنگاران این مجموعه بزرگ خبری به گفتگو پرداخت.

مهندس حسنی روز دوشنبه در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی گیلان و نشستی با رئیس و پرسنل این مجموعه از اهتمام و تلاش های بی‌دریغ این رسانه در انعکاس مطلوب رویدادها و پوشش خبری برنامه های مخابرات منطقه گیلان تشکر و قدردانی کرد و افزود: گیلان در اجرای فیبر نوری جزو استان های برتر است چنانکه از سال گذشته تاکنون ۱۱۲ هزار پورت فیبر نوری در استان اجرا شده و به عبارتی ظرفیت واگذاری به ۱۱۲ هزار مشترک در گیلان فراهم شده‌ است.
وی توضیح داد: با روی کارآمدن دولت سیزدهم اجرای پروژه ۲۰ میلیون پورت فیبرنوری در کشور در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و بر این اساس از سال گذشته، نهضت جهادی توسعه فیبر نوری (نجما) در کشور و نیز گیلان اجرایی شد.
مدیرمخابرات منطقه گیلان با مقایسه مزایا و معایب اینترنت مبتنی بر فیبرنوری و شبکه کابل مسی گفت: نگهداری شبکه مسی در استان‌های شمالی با توجه به شرایط آب و هوایی و بارندگی و رطوبت بالا دشوار و میزان فرسودگی بالاست.
وی تصریح کرد : از اینرو پروژه فیبرنوری حتما باید در فرآیند زمانی مشخص شده اجرا شود و شبکه مسی به فیبر بدل شود که این مهم در شهر رشت و سایر شهرستان ها با قوت در حال اجراست.
مهندس حسنی اظهار کرد: با اجرای فیبرنوری علاوه بر سرعت چند برابری و پایداری شبکه، مشکل سرقت کابل‌های مسی از بین می رود که این امر برای صاحبان کسب و کار و مراکز صنعتی و سازمان های بزرگ بسیار با اهمیت است.
وی تعهد امسال مخابرات منطقه گیلان برای واگذاری اینترنت پرسرعت تحت عنوان پهنای باند را در مجموع ۴۳ هزار مشترک عنوان کرد و ادامه داد: از این میزان تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ مورد اینترنت پرسرعت واگذار شده است.
مدیر مخابرات منطقه گیلان با بیان اینکه به جز اجرای این پروژه برای شهروندان گرامی، FTTH برای نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی در صورت درخواست اجرای فیبر اختصاصی اقدام می‌شود، افزود: در زمان حاضر از ۵۰۰ مورد برنامه‌ریزی شده تاکنون ۳۰۲ طرح اختصاصی برای نهادها، ارگان ها و کارخانجات اجرا و واگذار شده است.
ایشان با اشاره به آمادگی مخابرات منطقه گیلان برای اجرای فیبرنوری (اینترنت پرسرعت) در شرکت شهرکهای صنعتی خاطر نشان کرد: برای تعدادی از این شهرک ها طرح اجرایی شده و تعدادی هم در مراحل عقد قرارداد است.
مدیر مخابرات منطقه گیلان اظهار کرد: پایداری ارتباط برای مشترکان، سرعت بالا و امکان افزایش پهنای باند موجود از جمله مزایای اجرای شبکه فیبرنوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *