کد خبر: 7466
تاریخ انتشار: 26/آذر/1397 - ساعت : 18:07

نشست بررسی حمایت از زنان باردار و شیرده شهرستان فومن با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در فرمانداری فومن برگزار شد

نشست بررسی حمایت از زنان باردار و شیرده شهرستان فومن با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در فرمانداری فومن برگزار شد

نشست بررسی حمایت از زنان باردار و شیرده شهرستان فومن با حضور نماینده وزارت بهداشت، نماینده بنیاد علوی و مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان به ریاست محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن برگزار شد.

به گزارش خط قرمز فرماندار شهرستان فومن در این جلسه با بیان اینکه امنیت غذایی مادران و نوزادان بسیار حایز اهمیت است، یادآور شد: در همین راستا نهادهایی چون بهزیستی و کمیته امداد در کنار موسسات خیریه از سالهای گذشته تاکنون اقداماتی مثبتی صورت داده اند.

محمود قاسم نژاد برنامه مشترک وزارت بهداشت و بنیاد علوی جهت حمایت از مادران باردار و شیرده را قابل تقدیر ارزیابی کرد و گفت: این طرح طی سالیان گذشته در سایر استانها اجرایی شده است اما در سطح گیلان و شهرستان فومن برای اولین بار انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه آمار تعداد مادران باردار توسط شبکه بهداشت همواره پایش می شود، افزود: نیاز است بسته های حمایتی با حفظ کرامت انسانی و حرمت افراد بین آنها توزیع شود.

به گزارش خط قرمز فلاح نماینده وزارت بهداشت در این جلسه با بیان اینکه با توجه به سیاست‌های ابلاغی جمعیت، باید مقدمات افزایش جمعیت فراهم آید، گفت: طرح توزیع بسته‌های حمایتی از ماه چهارم بارداری تا شش ماه پس از زایمان به مادران اختصاص می یابد و در این مدت سلامت و تغذیه مادر و نوزاد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

اسماعیلی نماینده بنیاد علوی در این جلسه نیز با بیان اینکه بنیاد علوی هیچگونه محدودیتی در ارایه خدمات به مادران باردار روستایی و شهرها ندارد، اظهار کرد: این طرح از سال ۸۷ آغاز شده و تمام کشور به جز استان گیلان اجرایی شده است و آماده هستیم تا به نام مادران بارداری که طبق شاخص‌های وزارت بهداشت حایز شرایط دریافت بسته حمایتی هستند، خدمت رسانی کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۰ هزار خانوار تحت پوشش هستند، گفت: طبق ارزیابی به عمل آمده ۹۵ درصد آموزش تغذیه‌ای هنگام تحویل بسته به مادران صورت می گیرد.

ابروفراخ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نیز در این جلسه بر ضرورت تامین امنیت غذایی خانواده ها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه گیلان سالمندترین استان کشور است، گفت: باتوجه به سیاستهای ابلاغی جمعیت، به دنبال افزایش نرخ جمعیت در گیلان هستیم. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *