کد خبر: 6777
تاریخ انتشار: 18/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۲۹

نشست اعضای هیات مدیره کانون خبرنگاران فومن با نماینده عالی دولت در شهرستان برگزار شد

نشست اعضای هیات مدیره کانون خبرنگاران فومن با نماینده عالی دولت در شهرستان برگزار شد

نشست اعضای هیات مدیره کانون خبرنگاران فومن با نماینده عالی دولت در شهرستان برگزار شد.

به گزارش خط قرمز – در این نشست محمود قاسم نژاد با تأکید بر افزایش تعامل میان خبرنگاران و مسئولان اظهار کرد: خبرنگاران همواره در دل حادثه حضور دارند و باید قدردان زحمات آنها بود.

فرماندار شهرستان فومن با گلایه از توهین‌های صورت گرفته در برخی کانالهای تلگرامی اظهار کرد: هیچگاه مخالف نقد نبوده و نیستم، اینکه از مسئولان انتقاد شود هیچ مشکلی نیست اما باید شان و جایگاه مسئولان را نیز در نظر بگیریم و به کرامت انسانی افراد احترام بگذاریم.

قاسم نژاد با اشاره به برنامه‌های کانون خبرنگاران شهرستان فومن در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی گفت: خبرنگاران قدیمی فومن تجارب زیادی دارند که می‌توانند به جوانان منتقل کنند و در این زمینه هر آنچه که در توان داشته باشم، کمک و همراهی میکنم.

وی با حمایت از آزادی بیان و نقد منصفانه یادآور شد: تازمانی که در فرمانداری شهرستان فومن حضور دارم علیه هیچ خبرنگاری اقامه دعوی نخواهم کرد.

قاسم نژاد با تأکید بر نقد منصفانه و بیان خدمات دولت در کنار انتقادات اظهار کرد: در آستانه چهل سالگی پیروزی انقلاب انتظار این است که خدمات صورت گرفته نیز در کنار انتقادات برای مردم گفته شود.

به گزارش خط قرمز – فرماندار شهرستان فومن با بیان اینکه همه ما در سایه نظام اسلامی زندگی می‌کنیم، گفت: قلم خبرنگاران نباید در راستای تضعیف حاکمیت باشد. امروزه برخی کانالهای تلگرامی که از هیچ توهینی به سران نظام خودداری نمی‌کنند کار خود را در گذشته با انتقاد از مسوولان شروع کرده بودند.

فرماندار شهرستان فومن با تاکید بر حفظ حرمت افراد گفت: از هتک حرمت یکدیگر خوشحال نشویم و یکدیگر را زیرسوال نبریم.

وی با انتقاد از نوع انعکاس اخبار در سیلاب فومن اظهار کرد: این شهرستان تاکنون در سه نوبت سیل به خود دیده است و بعد از تالش بیشترین خسارات به فومن وارد شده است.

قاسم نژاد با اشاره به بازدید دکتر نوبخت معاون رییس جمهور، حضور استاندار گیلان، معاون عمرانی استانداری، مدیران کل و سایر مسوولان در شهرستان فومن بعد از وقوع سیل اظهار کرد: بعد از وقوع اولین سیل تنها چهار دستگاه بیل، لودر و بولدوزر در فومن مشغول به کار شد و با دستان خالی کار خودمان را آغاز کردیم.

قاسم نژاد با اشاره به اینکه صدمیلیون تومان از محل ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران و ۵۰۰ میلیون تومان از محل تملک دارایی برای مرمت پل کلفت اعتبار در نظر گرفته شده بود، اظهار کرد: علی رغم تجهیز کارگاه و آغاز عملیات اجرایی، با وقوع سیل این پل به طور کلی تخریب شد و امروز احداث پل به ۵/۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که فرآیند برگزاری مناقصه نیز توسط اداره کل راه و شهرسازی در حال برگزاری است.

فرماندار شهرستان فومن با بیان اینکه بعد از سیل، پل قلعه رودخان در کمتر از ده روز نصب و راه ارتباطی به این منطقه برقرار شد، اظهار کرد: متاسفانه این موضوع در رسانه‌های فومن هیچ بازخوردی نداشت.

وی به تشکیل شورای حفظ حقوق بیت المال اشاره کرد و گفت: با توجه به بروکراسی اداری، تصمیم گرفتیم از ظرفیت خود شهرستان و بخش خصوصی جهت تسریع در خدمت رسانی به مردم استفاده کنیم تا مشکلات مردم سریعتر برطرف شود و بخش خصوصی نیز حق الزحمه خود را پس از ساماندهی رودخانه‌ها به صورت تهاتر دریافت کند.

به گزارش خط قرمز – قاسم نژاد همچنین با اظهار تأسف از درگذشت دو جوان پس از سقوط به داخل رودخانه رودبارچیره در سیل اخیر گفت: ۱۵ تیم امداد و نجات هلال احمر، غواصان بنادر ودریانوردی، آتش نشانی رشت وبخش خصوصی برای یافتن پیکر این دو جوان حضور پیدا کردند و در این زمینه جلسه مشترکی با فرماندار صومعه سرا، هلال احمر، سپاه، بخشداران و سایر مسئولان دو شهرستان در محل فرمانداری فومن نیز برگزار شد که در نهایت دومین پیکر مفقود شده در سیاه درویشان کشف شد.

قاسم نژاد در پایان از خبرنگاران خواست که در راستای حفظ آرامش شهرستان با مسئولان همکاری بیشتری داشته باشند.

در این نشست مقرر شد که در هر فصل یک نشست خبری با خبرنگاران برگزار شود و جلسات برگزار شده در فرمانداری به اطلاع دبیر کانون خبرنگاران رسانده شود.

گفتنی است در ابتدای این جلسه نیک انجام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن اظهار کرد: کانون خبرنگاران شهرستان فومن دارای ۷۰ عضو است و تنها کانون فعال در استان گیلان است.

در این جلسه همچنین تمام اعضای هیات مدیره کانون خبرنگاران دغدغه های خود را بیان کردند و فرماندار شهرستان فومن نیز با سعه صدر پاسخگوی تمام انتقادات و پیشنهادات بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *