کد خبر: 837
تاریخ انتشار: 10/مهر/1397 - ساعت : ۱۱:۵۱

نشت یابی بیش از 14 هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

نشت یابی بیش از 14 هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

به گزا ش خط قرمز حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از نشت یابی 14 هزار و 360كيلومتر از شبكه و خطوط تغذیه گاز در نیمه اول سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گاز گيلان، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام اين خبر افزود: اين نشت يابي ها در 32 شهر و روستای استان صورت پذيرفته است و معادل 59 درصد كل خطوط گاز در استان مي باشد.

مهندس اکبر افزود: این میزان نشت یابی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65 درصد افزایش داشته و در نوع خود یک رکورد محسوب می گردد.

وی همچنین با اشاره به وجود بیش از 574 هزار انشعاب گاز در استان گفت: همکارانم در واحد بازرسی فنی در نیمه اول سال جاری توانستند بیش از 352 هزار انشعاب و علمک و 161 ایستگاه را مورد نشت یابی قرار دهند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان این موضوع که در استان بیش از 20 هزار کیلومتر شبکه گاز وجود دارد، بر ضرورت توجه بیشتر و بازرسی دقیق تر از شبكه تغذيه و توزيع گاز به منظور اجتناب از بروز هرگونه حادثه ناگوار و انتقال مطمئن گاز به مشتركين عزيز تاكيد كرد.

مهندس اکبر در پایان بر اهمیت رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید نمود و گفت: اگرچه گاز مایه آرامش و آسایش مردم است ولی در صورت عدم رعایت نکات ایمنی، استفاده از وسایل گازسوز غیر استاندارد و یا سهل انگاری می تواند زمینه ساز حوادثی ناگوار گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *