کد خبر: 8196
تاریخ انتشار: 6/دی/1397 - ساعت : ۱۵:۰۲

نخستین دفتر استانی خبرگزاری بسیج کشور در گیلان افتتاح می‌شود

نخستین دفتر استانی خبرگزاری بسیج کشور در گیلان افتتاح می‌شود

سخنگوی سپاه قدس گیلان با اشاره به راه‌اندازی نخستین دفتر استانی خبرگزاری بسیج کشور در این استان گفت:‌ در هفته پایانی دی ماه این دفتر در شهر رشت افتتاح می‌شود.

به گزارش خط قرمز ، روح‌الله پوراسماعیلی معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان اظهار داشت: با مساعدت‌های ویژه فرماندهی سپاه قدس گیلان و به همت معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس استان، نخستین دفتر استانی خبرگزاذری بسیج کشور در هفته پایانی دی‌ماه در شهر رشت افتتاح می‌شود.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان از وقوع دو اتفاق بسیار مهم در اواخر دی‌ ماه خبر داد و عنوان کرد:‌ راه‌اندازی و افتتاح نخستین دفتر خبرگزاری بسیج کشور در استان گیلان که با حضور یکی از شخصیت‌های مهم کشوری انجام می‌شود یکی از این اتفاقات مبارک است.

پوراسماعیلی با بیان اینکه تاکنون دفتر خبرگزاری بسیج در هیچ‌کدام از مراکز استان‌ها دایر نشده است تصریح کرد: روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان در نظر دارد شبکه‌ای بسیار گسترده از خبرنگاران بسیجی استان را برای فعالیت در نخستین خبرگزاری بسیج کشور آماده کند.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی برای مسئولان دفاتر خبرگزاری بسیج گیلان مستقر در نواحی مختلف استان خبر داد و ابراز داشت: برگزاری این دوره‌های آموزشی تا پیش از فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر از جمله برنامه‌های معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان است.

سخنگوی سپاه قدس گیلان سطح همکاری خبرگزاری‌های مطرح کشوری مستقر در گیلان با مجموعه سپاه و بسیج استان در جهت انعکاس اخبار را بسیار خوب توصیف کرد گفت:‌ با راه‌اندازی خبرگزاری بسیج گیلان تمام زوایای پیدا و پنهان عملکرد بسیج و سپاه پوشش داده می‌شود.

پوراسماعیلی رویکرد خبرگزاری بسیج استان گیلان و نوع اخباری که در این رسانه پوشش داده خواهد شد را برشمرد و تصریح کرد: خبرهایی که در خبرگزاری بسیج استان گیلان پوشش داده می‌شوند بیشتر بر روی مباحث مربوط به عملکرد سپاه و بسیج و فعالیت‌های انجام گرفته تأکید دارد.

وی تمرکز بر روی نخبگان بسیجی گیلانی و شناساندن آن‌ها به مردم را از جمله اهداف راهبردی خبرگزاری بسیج استان نامید و عنوان کرد: انجام مصاحبه‌هایی با نخبگان علمی، پژوهشی،‌ اقتصادی و فرهنگی گیلان و انعکاس عملکرد آن‌ها در حوزه‌های مختلف در دستور کار خبرگزاری بسیج قرار دارد.

سخنگوی سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه  خبرگزاری بسیج گیلان در کنار پوشش اخبارحوزه سپاه و بسیج، نیم‌نگاهی نیز به  اخبار مهم استان دارد گفت: در کنار انعکاس خدمات ارائه شده سپاه و بسیج در حوزه محرومیت‌زدایی‌، ترویج‌ فرهنگ ایثار و شهادت‌ نیز از دیگر اهداف راهبردی این خبرگزاری است.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان از مخفی ماندن بسیاری از ابعاد فعالیت‌ سپاه و بسیج و عدم انتشار اخبار آن در استان سخن گفت و افزود:‌ امیدواریم با راه‌اندازی نخستین دفتر استانی خبرگزاری بسیج کشور در استان گیلان،‌ اخبار این حوزه‌ها به نحو وسیع‌تری پوشش داده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *