کد خبر: 8524
تاریخ انتشار: 10/دی/1397 - ساعت : ۱۷:۰۶

نایب رئیس اتاق اصناف کشور: “اصناف” بار بزرگی از روی دوش دولت برداشته‌اند

نایب رئیس اتاق اصناف کشور: “اصناف” بار بزرگی از روی دوش دولت برداشته‌اند

نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: اصناف بدون اینکه کمک مالی خاصی را از جانب دولت دریافت کنند با تکیه بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای خود و با آموزش نیروی ماهر کار بار بزرگی را از دوش دولت برداشته‌اند.

به گزارش خط قرمز ، جلال‌الدین محمد شکریه اظهار داشت: در حال حاضر بین 60 تا 70 درصد درآمدهای نظام صنفی دنیا در بخش خدمات محقق می‌شود به‌همین علت اتاق اصناف کشور ارتقاء این بخش که زمینه آن نیز کاملاً در داخل مهیا شده را در دستور کار خود قرار داده است.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور ارتقاء بحث آموزش در نظام صنفی را از دیگر رویکردهای این نهاد بزرگ دانست و عنوان کرد:‌ اتاق اصناف کشور قصد دارد با اجرایی یکسری برنامه‌های ویژه گام‌های خوبی را در جهت نوین‌سازی اصناف در حوزه نظام تولید،‌ توزیع، خدمات و خدمات صنفی بردارد.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با اشاره به عدم حمایت دولت‌ها از حوزه اصناف کشور خاطرنشان کرد: اصناف و واحدهای صنفی کشورمان بدون هیچ‌گونه حمایت خاصی از سوی دولت‌ها به‌تنهایی سهم به‌سزایی را در اشتغالزایی و ایجاد فرصت‌های شغلی در رسته‌های گوناگون بر عهده دارند.

شکریه نقش مهم خانواده بزرگ اصناف در حیطه آموزش و تربیت نیروهای ماهر کار را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اصناف بدون اینکه کمک مالی خاصی را از جانب دولت دریافت کنند با تکیه بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای خود و با آموزش نیروی ماهر کار بار بزرگی را از دوش دولت برداشته‌اند.

وی افزایش سطح تحصیلات آکادمیک را از ویژگی‌های بارز واحدهای صنفی کشور اعلام کرد و افزود: ارتقاء سطح تحصیلات شاغلان واحدهای صنفی که در قالب نظام کارگری و کارفرمایی در مجموعه اصناف کشور فعالیت می‌کنند یقیناً در ارائه خدمات مطلوب‌تر از سوی آنان مؤثر واقع می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه شاغلان نظام کارگری و کارفرمایی اکنون از نظر سطح تحصیلات در مقاطع بالای دیپلم و حتی در مقطع دکتری به‌سر می‌برند ابراز داشت:‌ باید از این جهش تحصیلی به‌وجود آمده در حوزه اصناف جهت ارتقاء بخش خدمات،‌ تولید و نوین‌سازی نظام توزیع استفاده کنیم.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان تغییر نگاه دولت نسبت به حوزه اصناف کشور را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: به اعتقاد بنده دولت باید نقش منحصر به فرد اصناف را در حوزه کسب و کار با نگاهی ویژه‌تر بار دیگر مورد بررسی قرار دهد و برای کمک، حمایت‌های لازم را از این خانواده بزرگ به عمل آورد.

شکریه در تشریح نقش اصناف در حوزه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز اظهار داشت: خصلت اصناف با مقوله اقتصاد مقاومتی عجین شده است به‌همین علت از دولت انتظار داریم برای کمک به حوزه اصناف و برای تحقق این اهدف راهبردی، مبارزه با کالای قاچاق را در دستور کار خود قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *