کد خبر: 11312
تاریخ انتشار: 16/بهمن/1397 - ساعت : ۱۰:۲۹

نازک کار خبرداد : طرح ارتقا ایمنی تردد در ‌۸۳۰ روستای گیلان اجرایی شد

نازک کار خبرداد : طرح ارتقا ایمنی تردد در ‌۸۳۰ روستای گیلان اجرایی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت:‌ طرح ارتقا ایمنی تردد ویژه عابران و موتورسواران در ‌۸۳۰ روستای گیلان اجرایی شد.

محمدرضا نازک‌کار اظهار داشت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان طرح ارتقاء ایمنی تردد ویژه عابران و موتورسواران در کنار توزیع بیش از 13 هزار عدد کلاه ایمنی بین موتورسیکلت‌سواران را در سطح ‌830 روستای استان اجرایی کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان مهم‌ترین اهداف اجرای طرح ارتقا ایمنی تردد را برشمرد و عنوان کرد: ایجاد حس مسئولیت در عابران و موتورسیکلت‌سواران نسبت به ایمنی خود و سایر افراد و ارائه آموزش‌ مهارت‌های لازم جهت حضور ایمن در ترافیک از جمله اهداف این طرح است.

نازک‌کار اجرای طرح‌هایی با مضمون آموزش رعایت نکات ایمنی برای مردم را از برنامه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان دانست و ابراز داشت: در سال 78 طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه‌ راه‌ها برای نخستین بار در کشور در استان گیلان با هدف آگاهی بخشی به دانش‌آموزان اجرایی شد.

وی افزایش اطلاعات دانش‌آموزان نسبت به مسائل ترافیکی را از جمله اهداف اجرای این طرح در سطح مدارس خواند و تصریح کرد: کاهش تعداد تصادفات و در نهایت ایجاد فرهنگ صحیح ترافیکی و جلوگیری از وقوع تخلف در سطح جامعه از جمله مزایای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها است.

نازک‌کار با بیان اینکه طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها در دو بخش فیزیکی و آموزشی اجرایی شد افزود: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون 317 مدرسه در بخش ایمن‌سازی فیزیکی و هزار و 228 مدرسه ابتدایی و راهنمایی در بخش آموزشی تحت پوشش طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها قرار گرفتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با تأکید بر اینکه بیش از 121 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه‌ راه‌ها قرار گرفته‌اند گفت: با حضور مربیان و کارشناسان حوزه ترافیک تاکنون هزار و 545 باب مدرسه در استان گیلان تحت پوشش اجرای طرح مذکور قرار گرفتند.

وی اجرای برنامه‌هایی نظیر طرح ایمن‌سازی تردد ادوات کشاورزی و یا طرح ایمن‌سازی تردد وانت بارها را نیز مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: از سال 93 تاکنون 2 هزار و 700 عدد ادوات کشاورزی و 2 هزار و 950 وانت‌بار تحت پوشش برنامه‌های آموزشی طرح‌های یاد شده قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *