کد خبر: 6837
تاریخ انتشار: 19/آذر/1397 - ساعت : ۱۱:۱۳

موافقت لایحه ۹تفکیک قرارداد نیروهای سد معبر و پسماند شهرداری رشت

موافقت لایحه ۹تفکیک قرارداد نیروهای سد معبر و پسماند شهرداری رشت

در جلسه کمیسیون تلفیق شورای رشت موضوع تحمیل نیروهای شرکتی به شهرداری رشت به عناوین مختلف مورد انتقاد قرار گرفت.
به گزارش خط قرمز ، سید امیر حسین علوی در این جلسه به فرآیند حضور موسسه خیریه ایزددوستان در بحث راه اندازی بازارچه گیل بانو اشاره کرد و گفت: برخی از موسسات درباره فرآیند واگذاری بازارچه گیل بانو به موسسه ایزددوستان طی مدت زمانی مشخص، انتقاداتی داشته که باید بررسی شود.
رییس شورا به استحکام بنای ساختمان بازارچه گیل بانو اشاره کرد و ادامه داد: شنیده ها حاکی از آن است که ساختمان بازارچه به لحاظ استحکام بنا مشکلاتی دارد و این مسئله پیش از افتتاح رسمی آن باید بررسی و معایب برطرف شود.
وی با اشاره به ارسال لایحه ای پیرامون بررسی و تفکیک قرار داد نیروهای سدمعبر از پسماند بیان کرد: تجمیع قرار داد نیروهای سد معبر و پسماند شهرداری رشت در شرکت های طرف قرار داد موجب بروز مشکلاتی شده است.
علوی با بیان اینکه اخیرا موضوع جداسازی قرار داد نیروهای سدمعبر از پسماند توسط معاونت خدمات شهری شهرداری رشت تقاضا شده است افزود: در سالهای گذشته حجم فراوانی از نیرو با عنوان شرکتی به شهرداری رشت تحمیل شده و انتظار داریم مجموعه مدیریتی شهرداری با توجه به تحمیل هزینه های هنگفت حقوق و مزایای این تعداد افراد به طور بهینه از آنان استفاده کند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت به برگزاری همایش چند روزه پیرامون شهرهای خلاق خوراک عضو یونسکو در رشت اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان در گذشته برای اجرایی شدن این مهم مصوب کرده بود و در شرایط فعلی و افزایش چند برابری هزینه ها باید با بهره گیری از مدل اقتصادی نسبت به برگزاری این موضوع اقدام کرد.
علوی با اشاره به اظهار نظر سازمان بازرسی گیلان پیرامون هزینه های پیش بینی شده درباره برگزاری همایش شهرهای خلاق خوراک یونسکو در رشت توضیح داد: سازمان بازرسی در این باره اعلام کرده که شهرداری رشت بر اساس بودجه مصوب می تواند به این مساله بپردازد و هزینه های مازاد بر آن باید به روش دیگری و بر اساس بررسی و تعریف مدل های اقتصادی توسط مجریان این بخش تامین شود.
لایحه بررسی هزینه های برگزاری همایش شهرهای خلاق خوراک یونسکو در رشت به جلسه آتی کمیسیون تلفیق شورای شهر موکول شد.
رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به تفکیک قرار داد نیروهای سدمعبر و پسماند شهرداری رشت گفت: اخیرا شنیده هایی مبنی بر ورود نیروهای جدید در سازمان پسماند شهرداری رشت به منظور فعالیت بر روی ماشینهای مکانیزه جاروکشی در شهر مطرح شده که نیازمند بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *