کد خبر: 4585
تاریخ انتشار: 19/آبان/1397 - ساعت : ۱۵:۵۰

منطقه آزاد انزلی میزبان دومین تور دوچرخه سواری جایزه بزرگ قهرمانی کشور”جام کاسپین”

منطقه آزاد انزلی میزبان دومین تور دوچرخه سواری جایزه بزرگ قهرمانی کشور”جام کاسپین”

به گزارش خط قرمز ، دومین تور دوچرخه سواری جایزه بزرگ قهرمانی کشور “جام کاسپین” با حضور چهره های مطرح و مدال آور این رشته ورزشی و اعضای تیم ملی از ۲۵ آبان برای دومین سال در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی برگزار میشود.

بنا بر این گزارش این رقابت ها به صورت کریتریوم در سه رده سنی(جوانان،بزرگسالان و پیشکسوتان) برگزار خواهد شد که شرکت کنندگان در گروه سنی پیشکسوتان و جوانان مسافت ۳۰ کیلومتر، و در بخش بزرگسالان نیز مسافت ۵۰ کیلومتر را رکاب خواهند زد و در پایان به نفرات اول تا هفتم هر رده سنی هدایای نقدی اهداء می گردد.

لازم بذکر است تا کنون بالغ بر ۱۵۰ ورزشکار از ۲۰ استان کشور جهت حضور در این دوره از رقابت ها اعلام حضور داشته اند و بازیکنان تیم ملی دوچرخه سواری نیز در کنار سایر رکاب زنان در مسابقات حضور دارند.

گفتنی است برگزاری این مسابقات در فضای مناسب و در کنار دریای خزر و فضای سبز زیبا، المان های خاص شهری و جاذبه های دیدنی منطقه آزاد انزلی ، همراه با حضور گسترده علاقه مندان و خانواده ها و پوشش گسترده تلویزیونی و رسانه های ملی و استانی ، جذابیت این دوره از مسابقات جایزه بزرگ جام کاسپین قهرمانی کشور را دو چندان کرده است.

به گزارش خط قرمز ، برگزاری مسابقات ورزشی در سطوح ملی و بین المللی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای افزایش سلامت جامعه ، توسعه زیر ساخت های ورزشی و گردشگری یکی از موارد حائز اهمیت در جذب توریسم ورزشی بوده و پارک جنگلی طالب آباد این منطقه که پیست دوچرخه سواری کوهستان در آن در حال احداث شده است دارای استاندارد های لازم جهت میزبانی از رویداد های بین المللی است و در حال حاضر در سه بخش کوهستان ، پیست و جاده شرایط لازم جهت برگزاری مسابقات دوچرخه سواری در استان گیلان و این منطقه فراهم است.

لازم بذکر است در پنج سال گذشته این منطقه میزبان بیش از ۱۰۰ رویداد ورزشی بین المللی، ملی و منطقه ای بوده است و در بازدید های مختلف روئسای فدراسیون های جهانی و کشوری بر توانمندی ها و امکانات استاندارد ورزشی ایجاد شده در این منطقه جهت میزبانی از مسابقات بین المللی به ویژه در رشته های ساحلی و آبی تصریح شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *