کد خبر: 3703
تاریخ انتشار: 6/آبان/1397 - ساعت : ۱۴:۴۹

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان به گیلان آمد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان به گیلان آمد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان دقایقی پیش با استقبال استاندار گیلان وارد فرودگاه سردارجنگل رشت شد.

بازدید از منطقه آزاد انزلی، پژوهشکده زیست فناوری و نیز تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان، دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی استان از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور به گیلان است.

به گزارش خط قرمز ، دکتر سورنا ستاری دقایقی پیش وارد فرودگاه سردارجنگل رشت شد و مورد استقبال دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان و جمعی از مسئولان محلی قرار گرفت.
سورنا ستاری در بازدید از برخی پروژه های دانش بنیان استان با اشاره به نقش اقتصاد دانش بنیاد در توسعه پایدار اظهار داشت: گیلان استانی پیشتاز در بخش فناوری و دانش نوین است.
 منطقه آزاد انزلی پتانسیل خوبی برای استقرار و فعالیت های شرکت های دانش بنیان است:

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی پتانسیل خوبی برای استقرار و فعالیت های شرکت های دانش بنیان است،به تمایل بسیاری از شرکت های بزرگ اقتصادی با پایه فناورانه برای سرمایه گذای در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد.
وی اصالت گیلانیان و فرهنگ کار حاکم در این استان را عاملی مهم در توسعه فضای کسب کار با رویکرد دانش محور خواند و افزود:اگر بتوانیم فضای تولید و شکوفایی اقتصادی در گیلان را گسترش دهیم به زودی شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان خواهیم بود.

-ستاری منطقه آزاد انزلی را منطقه ای استراتژیک در کشور دانست که صنایع و فعالیت های مستقر در آن مکان همسو با محیط زیست است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان در پایان اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را از بزرگترین اهداف در سالجاری خواند و گفت:دولت تلاش های خوبی برای حمایت از این شرکت ها به کار بسته اند.

-همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری عملیات اجرایی ساختمان مرکز نوآوری و فناوری انرژی منطقه آزاد انزلی آغاز شد.

رییس بنیاد ملی نخبگان به همراه استاندار گیلان همچنین در منطقه آزاد انزلی از شرکت تولیدی پوشاک هپی لند ،شرکت کاسپین کارمن تولیدکننده دیاگ خودرو و شرکت دانش بنیان تولید محصولات بهداشتی از مخاط حلزون بازدید کردند.

بازدید دکتر سورناستاری و دکتر مصطفی سالاری از پروهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گیلان:

به گزارش خط قرمز لحظاتی قبل دکتر سورنا ستاری و دکتر مصطفی سالاری از پروهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گیلان بازدید کردند و فعالیت های این مرکز را مورد بررسی قرار دادند.
این پژوهشکده که با هدف توسعه و استفاده از فناوری های نوین کشاورزی در جهت حل مشکلات بخش کشاورزی،تولید علم و ثروت و کمک به ایجاد اشتغال مولد گام بر میدارد، توانسته بعنوان یکی از معتبرترین مراکز پژوهشی در مدت کوتاه فعالیت خود دستاوردهای با ارزشی در کشور و منطقه محقق کند.

بازدید معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و استاندار گیلان از مجتمع تحقیقاتی نیمه صنعتی پارک علم و فناوری گیلان در فشتام شهر صنعتی رشت :

به گزارش خط قرمز ،دکتر سورنا ستاری در ادامه سفر به گیلان با همراهی دکتر مصطفی سالاری از این مجتمع تحقیقاتی و نمایشگاه دستاوردهای فناوری نوین شرکت های دانش بنیان بازدید کردند.

در این مجتمع تحقیقاتی ۱۵ شرکت دانش بنیان در شاخه های برق، IT، نانو، کشاورزی و شیمی فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *