کد خبر: 8838
تاریخ انتشار: 15/دی/1397 - ساعت : ۱۹:۲۳

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان خبر داد: آموزش مددجویان در جهت رونق صنعت نوغانداری گیلان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان خبر داد: آموزش مددجویان در جهت رونق صنعت نوغانداری گیلان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان از اعلام آمادگی کمیته امداد استان برای آموزش مددجویان در زمینه توسعه و رونق صنعت نوغان‌داری خبر داد.

به گزارش خط قرمز – ، حبیب اله رضا دوست با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: با استفاده از ظرفیت‌های دو سازمان و همچنین مددجویان مستعد اشتغال‌زایی برای افزایش تولید پیله ابریشم و اشتغال خانوارها می توان گام‌های مؤثرتری برداشت.

وی با بیان اینکه استان گیلان در تولید پیله ابریشم رتبه نخست را در بین استان‌های کشور دارا است افزود: توسعه و ترویج پرورش کرم ابریشم در بین خانوارهای تحت حمایت با هدف ایجاد شغل و افزایش درآمد برای آن‌ها یکی از برنامه‌های مهم معاونت اشتغال است.

رضا دوست خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طول دوره پرورش کرم ابریشم حداکثر ۴۵ روز است پس می‌تواند زمینه خوبی برای پرورش و توسعه و درآمدزایی در این صنعت داشته باشد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد آمادگی دارد تا کلیه امکانات حمایتی، فنی و آموزشی را در اختیار مددجویان و افرادی که بخواهند در زمینه تولید و پرورش کرم ابریشم اقدام کنند قرار دهد تصریح کرد: استفاده از ظرفیت مرکز توسعه نوغانداری و جهاد کشاورزی استان برای افزایش درآمد خانوارها از دیگر برنامه‌های این نهاد است.

به گزارش خط قرمز – معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان از اعلام آمادگی کمیته امداد استان برای آموزش مددجویان در زمینه توسعه و رونق صنعت نوغان‌داری خبر داد و گفت: مددجویانی که در زمینه صنعت نوغان‌داری فعالیت می‌کنند از تسهیلات قرض‌الحسنه برای پرورش کرم ابریشم از محل اعتبارات بانکی و اشتغال روستایی حداکثر تا مبلغ ۲۰ میلیون تومان بهره‌مند می‌شوند .

سید نبی هادی درو، رئیس اداره توسعه نوغانداری گیلان با قدردانی از حمایت‌های کمیته امداد برای توسعه و ترویج صنعت نوغان‌داری گفت: آمادگی داریم تا مددجویان کمیته امداد از آموزش‌های این اداره برای فراگیری هر چه‌بهتر روش‌های پرورش و توسعه صنعت نوغان‌داری بهره‌مند شوند.

وی همچنین آمادگی خود را برای ارائه جعبه رایگان تخم ابریشم به مددجویان کمیته امداد برای پرورش نوغان اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *