کد خبر: 3061
تاریخ انتشار: 28/مهر/1397 - ساعت : ۱۶:۲۶

مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان اوقاف کل با حضور مسئولان کشوری و لشگری و مدیران کل ستادی استانی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان اوقاف کل با حضور مسئولان کشوری و لشگری و مدیران کل ستادی استانی برگزار شد

به گزارش خط قرمز، مراسم تودیع حجت‌الاسلام والمسین محمدی و معارفه حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی؛ رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور دکتر سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان کشوری و لشگری و معاونان و مدیران کل ستادی و استانی سازمان اوقاف پیش از ظهر امروز (شنبه ۲۸ مهر ماه) در محل این سازمان برگزار شد.
حجت‌السلام والمسلمین محمدی گلپایگانی؛ رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم با بیان اینکه در آستانه اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) هستیم اظهار کرد: شب گذشته کتاب شریف مهجه البیضاء فی احیاء الاحیا را مطالعه می‌کردم که درباره آموزه‌های اهل‌بیت (ع) است؛ در آنجا حدیثی را خواندم که پیامبر (ص) به علی (ع) فرمود که هرکس مرا زیارت کند چه در حیات و چه در ممات و هرکس تو و فرزندانت را در حیات و مماتشان زیارت کند، من ضامن می‌شوم که در روز قیامت و در سختیهای آن روز که آن زائر را نجات دهم و در درجه خودم در بهشت قرار دهم.
وی افزود: در روایت دیگری از موسی بن جعفر (ع) آمده است کمترین چیزی که نصیب زوار امام حسین (ع) می‌شود که اگر حقش را بشناسد، تمام گناهان آن زائر بخشیده می‌شود.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه سازمان اوقاف، یک سازمان عظیم و ریشه‌دار است، تصریح کرد: در تاریخ و بویژه در زمان رضاخان، برای نابودی این سازمان تلاش شد.
حجت‌السلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با اشاره به اینکه رضاخان کارهایی کرد که فرهنگ مردم را نابود کند، خاطرنشان کرد: برای تسلط استعمار و جهانخواران، نابودی فرهنگ آن ملت کافی است.
وی افزود: در آن زمان املاک موقوفه را به کشاورزان فروختند تا نامی از وقف نماند؛ امام راحل پس از انقلاب تمام موقوفات و رقبات را برگرداندند و تمام اسناد را اصلاح کردند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: بزرگترین مسئله که باید سرلوحه فعالیتها و برنامه‌های شما باشد، تبلیغ دین اسلام باشد؛ از ابراز عقیده هم نترسید و با دل محکم، حقایق دین را برای مردم بگویید.
به گزارش خط قرمز ،حجت‌السلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان اینکه بیشترین تکیه مقام معظم رهبری اخیرا درباره جوانان و نقش جوانان است و ایشان اخیرا برنامه ۵۰ ساله آینده را ابلاغ کردند، یادآور شد: از همینجا از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی به خاطر به کاربردن همه توانشان در این هشت سال تقدیر و تشکر می‌کنم و همچنین به حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی که با کوله‌باری از تجربه در سازمان تبلیعات، عهده‌دار این مسئولیت بزرگ شدند، تبریک می‌گویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *