کد خبر: 7235
تاریخ انتشار: 24/آذر/1397 - ساعت : ۱۳:۴۴

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:نظارت و بازدید از مراکز گردشگری در آستانه شب یلدا تشدید می شود

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:نظارت و بازدید از مراکز گردشگری در آستانه شب یلدا تشدید می شود

مدیرکل میراث فرهنگی‌گیلان از تشدید نظارت‌ها و بازدیدها در آستانه شب یلدا خبر داد و گفت: کلیه مراکز گردشگری تحت نظارت این اداره کل می‌بایست جهت معرفی پکیج‌های پذیرایی و برنامه ها بر اساس نرخ نامه مصوب ارائه خدمات کنند.

به گزارش خط قرمز ، شهرود امیرانتخابی از تشدید نظارت‌ها در شب یلدا خبر داد و گفت:  آیین شب چله به عنوان یک رخداد فرهنگی می‌تواند در کنار سایر رسوم گیلانیان در جذب گردشگر تاثیر داشته باشد.

امیرانتخابی ادامه داد: در گیلان از سالیان گذشته جشن هایی مرسوم بوده که در فرهنگ، اندیشه و چگونگی معیشت گیل زنان و گیل مردان ریشه داشته و می‌توان آن را نمادی از تمدن و باورهای مردمی دانست. 
وی گفت: شب یلدا همچون سایر آیین‌ها ، سنتی زیباست که نمادی از پیوند با مظاهر قدرت پروردگار در طبیعت را به نمایش گذاشته است.
امیرانتخابی، شب یلدا را فرصتی مناسب در تحکیم روابط خانوادگی، دوستی و شهروندی دانست و ادامه داد:  مراسم شب چله، میراث معنوی در طی قرون و اعصار بوده و حفظ آن اصالتی باورنکردنی از منابع پایدار جاذبه های استان را به ارمغان می آورد.
مدیرکل میراث فرهنگی‌گیلان از تشدید نظارت‌ها و بازدیدها در این شب گفت و تاکید کرد: کلیه مراکز گردشگری تحت نظارت این اداره کل می‌بایست جهت معرفی پکیج‌های پذیرایی و برنامه‌ها و اخذ مصوب نرخ‌نامه مربوط به این شب اقدام کرده تا بر اساس آن ارائه خدمات کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اعلام شماره تماس ۳۳۶۱۸۴۶۵ جهت ارتباط شهروندان با ستاد خدمات گردشگری به منظور هرگونه راهنمایی، پیشنهاد، انتقاد و حتی شکایت از سطح خدمات رسانی تصریح کرد: نظارت‌ها و بازدیدها در صورت لزوم مشترکاً با سایر دستگاه‌های مرتبط انجام گرفته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قانونی اعمال خواهد شد.
نظارت و بازدید از مراکز گردشگری در آستانه شب یلدا تشدید می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *