کد خبر: 8851
تاریخ انتشار: 15/دی/1397 - ساعت : ۱۹:۵۴

مدیر کل کمیته امداد گیلان :فومن یکی از بزرگترین شهرستانهای مددجویی گیلان است

مدیر کل کمیته امداد گیلان :فومن یکی از بزرگترین شهرستانهای مددجویی گیلان است

فومن یکی از بزرگترین شهرستان های مددجویی گیلان است که هفت هزار و ۷۷۵ خانوار مددجو را تحت حمایت دارد.

به گزارش خط قرمز عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان درسفربه شهرستان فومن ودیدار با فرماندار این شهرستان با اشاره به دستور مهندس فتاح رئیس کمیته امداد و تصویب تبصره ۱۴ مبنی بر افزایش جامعه مددجویی گفت : طبق این تبصره تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در گیلان از ۱۰۵ هزاربه ۱۱۶ هزار خانوار در سال جاری افزایش پیدا کرده است که بیشتر این خانوارها از چند خدمتی بهره مند هستند.

وی تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد درشهرستان فومن را هفت هزار و ۷۷۵ خانوار اعلام کرد و افزود:فومن یکی از بزرگترین شهرستان های مددجویی گیلان است.

اهرابی با بیان اینکه ساخت و تعمیر مسکن محرومان یکی از اولویت های کاری کمیته امداد است تصریح کرد : این نهاد با همکاری سپاه در حال احداث مسکن برای مددجویان شهرستان است ومددجویان فومن هم از این امکان برخوردار هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان شهرستان فومن را جزو اولین شهرستان ها در جذب تسهیلات اشتغال زایی دانست و گفت: این موضوع بدون توجه و پیگیری فرماندار شهرستان و دیگر مسئولان محقق نمی شد.

وی با تاکید بر اینکه مددجویان کمیته امداد خط قرمز کمیته امداد هستند خاطرنشان کرد : این نهادبه دنبال کار سیاسی و انتخاباتی نیست و همه تلاش امدادگران صرف حل مشکلات نیازمندان می شود.

اهرابی به فعالیت ۱۸ مرکز نیکوکاری در گیلان اشاره کرد و افزود: در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۷۰ مرکز در سطح ادارات تابعه استان هستیم و تعامل و تفاهم با خیریه‌ها، مؤسسات عام‌المنفعه، سازمان‌ها و تشکل‌های اجتماعی فعال و همسو استان برای تأمین نیازهای محرومین در بخش‌های مسکن، جهیزیه، امور فرهنگی، بهداشت و درمان، معیشت وجذب حامی برای ایتام ومحسنین تحت حمایت از دیگر اقدامات در حال پیگیری است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان اظهار کرد: بسیاری از نیازمندان تا کنون موفق به زیارت حرم امام رضا (ع) نشده اند و خیران با کمک های خود در قالب اجرای طرح شوق زیارت شرایط سفر آن ها به مشهد مقدس را فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *