کد خبر: 10564
تاریخ انتشار: 7/بهمن/1397 - ساعت : ۱۷:۱۳

مدیر کل بیمه سلامت : مدیریت هزینه با محوریت نظام ارجاع و پزشک خانواده میسر است

مدیر کل بیمه سلامت : مدیریت هزینه با محوریت نظام ارجاع و پزشک خانواده میسر است

به گزارش خط قرمز دکتر علی اکبری با اشاره به اینکه نظام ارجاع و پزشک خانواده از دستاوردهای بسیار مهم و اثر بخش دولت تدبیر و امید است گفت: در همین راستا در استان گیلان بیش از یک میلیون نفر از بیمه شدگان روستایی و شهری با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر تحت پوشش نظارم ارجاع و پزشک خانواده قرار دارند .

مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به استقرار پزشک خانواده درمراکز بهداشتی و درمانی و ارائه خدمات به مردم افزود : با استقرار 320 پزشک و 245 ماما در 177 مرکز بهداشتی و درمانی روستایی و شهری خدمات تشخیصی و درمانی از قبیل ویزیت ، دارو ، آزمایش و پاراکلینیک بیمه شدگان روستایی و شهری انجام می شود.وی با بیان اینکه افراد تحت پوشش بدون نیاز و مراجعه به مراکز متعدد از طریق نظام ارجاع و پزشک خانواده تحت درمان و معالجه قرار می گیرند تصریح کرد: در مراکز بهداشتی و درمانی روستایی و شهری 436 قلم دارو و 53 قلم آزمایش وجود دارد که بیمه شدگان تحت پوشش از خدمات مذکور برخوردار هستند .
دکتراکبری اظهار داشت: به طور حتم پزشک خانواده به عنوان مدیر درمان خانواده ها نقش اساسی و ارزنده ای دارد و چنانچه مراجعان و بیمه شدگان تحت پوشش نیاز به خدمات سطح 2 و تخصصی برای معالجه و درمان داشته باشند ، پزشک خانواده پیگیری لازم را انجام خواهد داد. مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به توفیقات اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده در مناطق روستایی و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر گفت : به منظور ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش ، بیمه شدگان ، مدیریت درمان خانواده ها ، مدیریت هزینه ها و رفع همپوشانی بیمه ای گفته می شود که نظام ارجاع و پزشک خانواده در مناطق شهری نیز اجرایی خواهد شد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *