کد خبر: 11499
تاریخ انتشار: 18/بهمن/1397 - ساعت : ۱۰:۰۳

مدیرکل بهزیستی استان گیلان خبرداد : افتتاح 119 واحد مسکن مددجویان بهزیستی در ایام الله دهه فجر

مدیرکل بهزیستی استان گیلان خبرداد : افتتاح 119 واحد مسکن مددجویان بهزیستی در ایام الله دهه فجر

در ایام الله دهه فجر امسال 119 واحد مسکن مددجویان بهزیستی گیلان با هزینه 66 میلیارد ریال افتتاح شد.

 

به گزارش خط قرمز ، مدیر کل بهزیستی استان گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه های گیلان با تبریک گرامیداشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر ، اظهار کرد : در ایام الله دهه فجر تلاش همه ما این است که وفاق و همدلی مضاعف تر گردد و مردم در رفاه حال بیشتری باشند بخصوص معلولان جامعه که در معذوریت هایی قرار دارند و با مشکلات خاص مواجه هستند.

وی تاکیدکرد : سازمان بهزیستی در سطح کشور تلاش می کند که خدمات رفاهی معلولان را افزایش دهد.

دکتر پارسی با اشاره پروژه های آماده افتتاح بهزیستی گیلان در دهه فجر اشاره کرد و گفت : درایام الله دهه فجر 119 واحد مسکن مددجوی معلولان با هزینه 66 میلیارد ریال افتتاح شد و در اختیار مددجویان قرار گرفت همچنین 24 طرح اشتغال و توسعه مراکز  پیرامون اشتغال مددجویان در 8 شهرستان لنگرود، آستانه اشرفیه،رضوانشهر،شفت،روبار و لاهیجان و…  با اعتبار بالغ بر 17 میلیارد ریال که 850 میلیون تومان آن بخش خصوصی و حدود 8 میلیون تومان تسهیلات ما بوده که در دهه فجر به افتتاح رسید .

15 شهرستان در گیلان مجهز به اورژانس اجتماعی هستند

مدیر کل بهزیستی گیلان با بیان اینکه در کل استان فقط شهرستان سیاهکل به مرکز اورژانس اجتماعی مجهز نیست ، تصریح کرد : برای توسعه مراکز توانبخشی 40 میلیارد ریال اختصاص یافت همچنین یک میلیارد تومان هزینه مرکز توان‌بخشی یاسین در شهرستان رشت، افتتاح 2 واحد اورژانس اجتماعی در شفت و املش از دیگر اقدامات انجام شده بهزیستی گیلان می باشد .

وی با بیان اینکه افتتاح دو مرکز بهبود اقامتی میان مدت در بخش سنگر و شهرستان لنگرود از دیگر پروژه های دهه فجر بهزیستی است ، اظهار کرد : سه مرکز مشاوره شامل یک مرکز در لنگرود و دو مرکز در رشت نیز به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب ازسوی بهزیستی گیلان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه هر یک از این پروژه‌ها 10 شغل ایجاد میکند گفت: افتتاح 2 مرکز بهبودی-اقامتی معتادان در رشت، سنگر و لنگرود، 3 مرکز مشاوره در لنگرود و رشت، یک مرکز مشاوره ژنتیک در رشت و 3 مهدکودک در رشت، خشکبیجار و لنگرود و یک واحد غربالگری شنوایی کودکان در خمام از دیگر اقدامات است.

مدیرکل بهزیستی گیلان افزود: افتتاح یک واحد اشتغال برای گروه همیاران زنان سرپرست خانواده و توسعه یک مجموعه ورزشی در لاهیجان با مشارکت سازمان ورزش و جوانان از جمله اقدامات ما است که در مجموع 45 میلیارد ریال بابت توسعه مراکز با اعتبارات دولتی و بخش خصوصی هزینه شده است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه بهزیستی و آموزش‌وپرورش گیلان گفت: حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل،  آگاه‌سازی دانش‌آموزان برای پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی، تبادل اطلاعات برای جلوگیری از کودک‌آزاری و تشویق خیران برای حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت از مفاد این تفاهم‌نامه است.

بدنبال اخذ امتیاز افتتاح یک مرکز کاشت حلزون گوش در گیلان هستیم

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه سازمان بهزیستی برنامه‌ای مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دارد خاطرنشان کرد: هدف از این برنامه گرفتن امتیاز افتتاح یک مرکز کاشت حلزون گوش است و ما درصدد آن هستیم که مشارکت خود با سایر دستگاه‌ها را نیز گسترش دهیم.

وی با اشاره به افزایش 20 درصدی مستمری بهزیستی گفت: بین 90 تا 100 هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند؛ در گذشته فقط 25 درصد از معلولان مستمری می‌گرفتند ولی اکنون بیش از 50 درصد آنان تحت حمایت هستند و بهزیستی ماهیانه 2 میلیارد و 700 میلیون تومان مستمری پرداخت می‌کند.

به گزارش خط قرمز ، پارسی با اشاره به کودکان کار اظهار داشت: 140 کودک کار در شهرستان رشت شناسایی شدند که ما بخشی از آنها را تحت پوشش قرار دادیم؛ بیشتر این کودکان به خاطر فقر و اعتیاد والدین مجبور به کار هستند و باید تلاش کنیم اقدامات موثرتری در این زمینه انجام دهیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان تصریح کرد: حدود 3 هزار و 500 نفر بیمار روانی مزمن تحت پوشش ما هستند که 500 نفر آنها در منزل ویزیت شده و 700 نفر آنها در مراکز ما بستری هستند؛ 59 کمپ ترک اعتیاد در سطح گیلان داریم که در سال گذشته 600 میلیون تومان به این مراکز اعتبار دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *