کد خبر: 6526
تاریخ انتشار: 14/آذر/1397 - ساعت : ۱۸:۱۸

مدیر کل بهزیستی استان گیلان : 1100 نفر از بیماران روانی مزمن در اولویت پرداخت مستمری قرار دارند

مدیر کل بهزیستی استان گیلان : 1100 نفر از بیماران روانی مزمن در اولویت پرداخت مستمری قرار دارند

به گزارش خط قرمز ،محمدرضا پارسی  با بیان اینکه بسیاری از معلولان ما در استان کارآفرینان برتر هستند اظهار کرد: باید برای معلولان در جامعه فرصتی برابر سایر افراد فراهم شود تا آنها نیز از امکانات موجود در جامعه بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه 42 هزار نفر از افراد دارای معلولیت استان تحت پوشش ما هستند افزود: حدود 23 هزار نفر از این تعداد دچار معلولیتی شدید هستند که از این تعداد دو هزار نفر در مراکز شبانه روزی ما مورد حمایت و نگهداری قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه به مراکز خدماتی ما کمک های فراوانی شده گفت: بابت خدماتی که مراکز درمانی و نگهداری ما به افراد تحت پوشش ارائه می کنند مبلغ 22 میلیارد تومان به این مراکز پرداخت شد.

پارسی با اشاره به اینکه از تعداد 42 هزار نفر تحت پوشش ما 11 هزار نفر تا سال گذشته مستمری‌بگیر بودند بیان کرد: سال گذشته دولت مبلغ مستمری را سه برابر کرد در صورتی که تعداد افراد اضافه نشد اما امسال حدود 14 هزار و 800 نفر جدید به آن 11 هزار نفر سال گذشته اضافه شد تا بالغ بر 26 هزار نفر امسال مستمری بگیر ما باشند.

وی با بیان اینکه مبلغ 600 میلیون تومان مستمری سال گذشته به دو میلیارد و 100 میلیون تومان رسیده تصریح کرد: اکنون با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 700 میلیون تومان به 26 هزار نفر 917 نفر مستمری پرداخت می شود.

به گزارش خط قرمز ، وی با اشاره به اینکه برای خانواده های دو معلول یا بیشتر در مناطق روستایی 18 میلیون تومان تسهیلات تعلق می گیرد بیان کرد: بالغ بر سه هزار و 700 نفر نیز بیماران روانی مزمن تحت پوشش ما هستند که بیش از 700 نفر آن ها در مراکز اقامتی و خدماتی ما تحت مراقبت هستند.

مدیر کل بهزیستی استان گیلان با اشاره به اینکه به بیش از 700 نفر از بیماران روانی مزمن در منزل ویزیت صورت می‌گیرد گفت: یک هزار و 100 نفر از این بیماران مزمن در اولویت پرداخت مستمری قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *