کد خبر: 8307
تاریخ انتشار: 8/دی/1397 - ساعت : ۱۳:۵۵

مدیر کل بنیاد شهید گیلان : هر حرکتی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد مورد حمایت ماست

مدیر کل بنیاد شهید گیلان : هر حرکتی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد مورد حمایت ماست

جلسه شورای هماهنگی امور نخبگان و تشکل های شاهد و ایثارگر با بررسی عملکرد سومین جشنواره فرهنگی ادبی نامه ای به یک شهید” روز چهارشنبه 5 دی ماه 97 در دفتر معاونت فرهنگی و امور اجتماعی استان و با حضور نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر برگزار شد

به گزارش خط قرمز – عبداله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در زمینه جشنواره فرهنگی ادبی نامه ای به یک شهید گفت:تغییرات و روند پیش روی جشنواره بسیار مطلوب بوده و طرح مذکور به ایده ال خود نزدیک شده است و ما از این روند خرسندیم و از هر حرکتی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد مورد حمایت ماست.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که زنده نگه داشتن یاد شهدا را هم ردیف شهادت ارزیابی نموده اند افزود:ما در مسیر آشنایی دانش آموزان با این فرهنگ غنی باید علائق و ذائقه آنان را در نظر بگیریم و با برنامه ریزی برای اجرای این طرح به این قشر نگاه ویژه ای داشته باشیم.
پاکاری درخصوص انتخاب آثار برتر خطاب به داوران که از جامعه نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر بودند گفت:شاخص های انتخابی داوران برای بررسی آثار بسیار خوب و جامع تعیین شده اما بایستی کلیه آثار با نگاه تیزبین داوری شده تعیین گردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان یادآور شد:شرکت کنندگان در جشنواره باید نسبت به چگونگی عملکرد سومین جشنواره اطلاع کافی داشته باشند لذا پس از اتمام جشنواره گزارشی از نحوه عملکرد آن تهیه و در سایت نوید شاهد و ایثار گیلان قرار گیرد.
پاکاری ضمن اعلام اینکه روی آثار جمع آوری شده میتوان کار مطالعاتی انجام داد افزود:در اجرای برنامه های فرهنگی می توان از ظرفیت های سایر نهادهای فرهنگی نیز استفاده کرد.
شایان ذکر است که در سومین جشنواره فرهنگی ادبی نامه ای به یک شهید تاکنون تعداد 6900 اثر در دو بخش نامه و شعر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که این آثار تا 15 بهمن ماه توسط اعضای هیئت داوران بررسی و 40 اثر منتخب بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزیده و اعلام خواهد شد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *