کد خبر: 7616
تاریخ انتشار: 28/آذر/1397 - ساعت : ۱۴:۳۳

مدیر کل اوقاف گیلان:بقاع متبرکه و مساجد گیلان آمادگی دارند تریبونی برای بیان دستاوردها و برکات انقلاب توسط مدیران استان باشند

مدیر کل اوقاف گیلان:بقاع متبرکه و مساجد گیلان آمادگی دارند تریبونی برای بیان دستاوردها و برکات انقلاب توسط مدیران استان باشند

نشست کارگروه مساجد و اماکن مقدسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اداره اوقاف گیلان

بقاع متبرکه و مساجد گیلان آمادگی دارند تریبونی برای بیان دستاوردها و برکات انقلاب توسط مدیران استان باشند.
به گزارش خط قرمز – حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان امروز(چهارشنبه، 28 آذر) در نشست کارگروه مساجد و اماکن مقدسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اداره اوقاف گیلان اظهار کرد: انقلاب اسلامی خدمات بزرگی در چهل ساله عمر شریف و عزیز خودش انجام داده و بیشتر این خدمات برای مردم به خوبی بیان نشده است.
علیزاده با بیان اینکه باید از خدمات چهل ساله انقلاب بیشتر گفته شود، افزود: بقاع متبرکه و مساجد گیلان آمادگی دارند تریبونی برای بیان دستاوردها و برکات انقلاب توسط مدیران استان باشند.
وی اعلام کرد: خدمات انقلاب قابل بیان و دفاع است و دشمنان به اعتراف صریح خود در تلاشند که انقلاب اسلامی ایران را نابود کنند.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب چهل سالگی انقلاب آغاز پختگی انقلاب و فعالیت و تلاش هاست.
وی یادآور شد: دشمنان انقلاب به زیر خاک می روند اما انقلاب هر روز مقتدرتر با عظمت تر و محبوب تر و شکوفاتر از سالهای قبل به پیش میرود.
علیزاده اظهار داشت: چهل سالگی انقلاب یعنی چهل سال پایداری امت اسلامی زیر پرچم بلند انقلاب اسلامی که تا ظهور امام زمان ادامه پیدا خواهد کرد.
وی با استناد به آیات قرآن کریم تاکید کرد: انقلاب از نصرت الهی و نصرت مومنین و مسلمانان در کشورهای مختلف برخوردار است.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه چهل سال است که مردم پای صندوق رای می آیند و بر سرنوشت خود مسلط هستند، گفت: پیام حضور مردم در صحنه این است که با قدرتی که دست خودشان است تصمیم گیر و تصمیم ساز اصلی در انقلاب هستند.
وی با اذعان به اینکه مردم تمام قد از انقلاب دفاع کرده و می کنند، اظهار داشت: از برکات انقلاب این است که مقدمه ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) است.
به گزارش خظط قرمز – علیزاده در ادامه ترسیم اهداف انقلاب اسلامی در ۴۰ بقعه متبرکه در هر شهرستان و معرفی ۴۰ مسجدانقلابی که نقش اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند را از جمله برنامه های کارگروه مساجد و اماکن مقدسه ستاد بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی گیلان برشمرد و گفت: معرفی و تجلیل از ۴۰ نفر از هیئت امناء و خادم انقلابی و ۴۰ نفر از ائمه جماعات که در پیروزی انقلاب اسلامی در استان اثرگذار بودند از دیگر این برنامه هاست.
وی با تاکید بر ترسیم کارنامه و عملکرد انقلاب اسلامی در خصوص تاسیس و راه اندازی مساجد و اماکن مقدسه، اظهار داشت: معرفی چهل مسجد و بقعه ساخته شده بعد از انقلاب اسلامی در هر شهرستان و یا استان و معرفی چهل عدد موقوفات احیاء شده بعد از انقلاب اسلامی و تولید محتوای مورد نیاز برای رسانه ها و خطبا در اولویت برنامه های این کارگروه است.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، برگزاری کرسی گفتمان انقلاب اسلامی و تبیین دیدگاه امام راحل و مقام معظم رهبری با حضور چهل نفر از اساتید حوزه و دانشگاه در چهل بقعه و مسجد در هر شهرستان و یا استان از دیگر برنامه های این کارگروه عنوان کرد و گفت: تجلیل از ۴۰ پیرغلام قرآنی انقلابی، برگزاری نشست های تخصصی با نخبگان انقلابی از اصناف مختلف، معرفی ۴۰ بقعه متبرکه شاخص فرهنگی و انقلابی در ایام منتهی به سالگرد پیروزی انقلاب در دستور کار این کارگروه است.
وی اذعان کرد: راه اندازی ۴۰ مرکز آموزش سبک زندگی اسلامی و برگزاری چهل جشن باشکوه انقلاب در شهرستان ها از جمله برنامه های کارگروه مساجد و اماکن مقدسه ستاد بزرگداشت پیروزی انقلاب است.
به گزارش خط قرمز – علیزاده یادآور شد: چهلکرسی تلاوت و محفل انس با قرآن در هر شهرستان و یا استان به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان تصریح کرد: باید تلاش کنیم با هم افزایی در تبیین دستاوردهای انقلاب، توطئه های دشمنان را خنثی کنیم

واهمه دشمن از برگزاری جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب
به گزارش خط قرمز – حجت الاسلام ولی الله عادلی، رئیس نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: مساجد سنگر انقلاب هستند و نیروهای انقلابی باید در مساجد پرورش پیدا کنند.
وی گفت: اگر بخواهیم مردم را از خدمات انقلاب بیش از آنچه که اطلاع دارند مطلع کنیم باید از ظرفیت مساجد، تریبون نماز جمعه استفاده فوق العاده کنیم.
عادلی با بیان اینکه دشمنان انقلاب همواره در حال در حال تخریب انقلاب و اسلام و سیاه نمایی هستند، گفت: دشمن از برگزاری جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب بسیار واهمه دارد.
رئیس نمایندگی شورای سیاستگزاری ائمه جمعه در گیلان با انتقاد از عدم حضور برخی از اعضای کارگروه در این نشست گفت: اهمیت کارگروه را باید باور داشته باشیم و جلسات را جدی بگیریم.
وی خاطرنشان کرد: به رخ کشیدن خدمات انقلاب به دشمنان در این شرایط بد اقتصادی کار کوچکی نیست و این امر اهتمام جدی همه اعضای کارگروه را طلب می کند.
وی با اشاره به امام جماعت هر مسجد ظرفیت مهم هر مسجد است، گفت: یکی از وظایف کارگروه کارگروه مساجد و اماکن مقدسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تولید محتوا برای ائمه جماعات مساجد باشد تا دستاوردها و پیشرفت های انقلاب در حوزه های مختلف فناوری، علمی، بهداشتی، پزشکی و علوم فضایی و هسته ای به مردم رسانده شود.
عادلی در پایان اظهار کرد: اعتباراتی از سوی سازمان برنامه و بودجه استان برای برنامه های تبلیغی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در نظر گرفته شود.

در این نشست نمایندگانی از نهادهای فرهنگی استان مانند شهرداری، صداو سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و برنامه و بودجه گیلان و … حضور داشتند. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *