کد خبر: 6463
تاریخ انتشار: 13/آذر/1397 - ساعت : ۱۸:۳۶

مدیر کل اموراجتماعی استانداری گیلان خواستار ترویج نشاط اجتماعی و امید در مراکز نگهداری از معلولین گیلان شد

مدیر کل اموراجتماعی استانداری گیلان خواستار ترویج نشاط اجتماعی و امید در مراکز نگهداری از معلولین گیلان شد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان همزمان با روز جهانی معلولان از آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت بازدید کردند.

به گزارش خط قرمز ، منا ابرواخ ، در نشستی که به مناسبت روز جهانی معلولان با حضور جمعی از مسئولین،سازمان ها و تشکل های مردم نهاد در آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت برگزار شد،
پیگیری حقوق شهروندی جامعه معلولین را یک وظیفه همگانی وتکلیف عمومی دانست و گفت:فراهم سازی بستر حضور وروان سازی فرایندهای مشارکت جامعه معلولین درهمه زمینه ها و امور براساس تاکیدات استاندار گیلان باید در دستور کار همه دستگاه اجرایی استان قرار بگیرد.

ابروفراخ، با اشاره بر لزوم مشارکت اجتماعی معلولان در سطوح مختلف جامعه بر مناسب سازی مبلمان شهری و فراهم ساختن فضاهای مکث و بوستان ها ویژه معلولین تاکید کرد وگفت:مناسب سازی فضاهای عمومی درسطح شهر وروستاها یکی از مطالبات اصلی حوزه اجتماعی استانداری گیلان بوده ،که انتظار می رود سازمانهای فعال دراین زمینه نسبت به رفع نواقص وفراهم ساختن بستر مناسب اهتمام داشته باشند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان با تاکید بر فعالیت دستگاه های متولی درخصوص برپایی برنامه های فرهنگی واجتماعی در راستای بانشاط سازی معلولین در کلیه مراکز نگهداری معلولان در گیلان گفت:با برنامه ریزی مناسب و راه اندازی نمايشگاههای مختلف معلولان می‌توانند دستاوردهای خود را در این برنامه ها ارائه کرده و همچنین بهزيستی نیز می‌تواند با کمک شهرداری شرایط حضور معلولان را متناسب با نياز آنان در سطح شهر برنامه‌ریزی کند.

ابروفراخ، با بیان اینکه بی‌توجهی به نشاط و امید اجتماعی، جامعه را به سمت آسیب‌های اجتماعی سوق می‌دهد،تصریح کرد: توجه به نشاط و امید اجتماعی جامعه را به محیطی سالم تبدیل می کند که باید با برنامه‌ریزی مناسب در این راستا حرکت کنیم.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان خواستار ترویج نشاط اجتماعی و امید در مراکز نگهداری از معلولین گیلان شدو گفت:با هم افزایی و فعالیت کلیه دستگاه ها،نهادها و سازمانها مردم نهاد باید ساز و کارهایی مؤثر در راستای تغییر نگرش جامعه نسبت به توانمندی معلولین و ضرورت مشارکت اجتماعی آنان در مدیریت و توسعه جامعه لحاظ شود.

به گزارش خط قرمز ،  وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد،سفیران مهربانی در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند،افزود: با همدلی و همراهی با یکدیگر می توانیم آسیب های جسمی و اجتماعی معلولین را به حداقل رسانده و زمینه مشارکت آنان را در اجتماع افزایش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *