کد خبر: 10642
تاریخ انتشار: 8/بهمن/1397 - ساعت : ۲۰:۲۹

مدیر کارخانه مجتمع ذوب آهن فولاد خزر : چرخه تولید فولاد خزر توقف ندارد

مدیر کارخانه مجتمع ذوب آهن فولاد خزر : چرخه تولید فولاد خزر توقف ندارد

به گزارش خط قرمز ، مدیر کارخانه مجتمع ذوب آهن فولاد خزر در بازدید خبرنگاران از این  واحد صنعتی و در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان اعلام کرد :در سال 83 مجتمع ذوب آهن فولاد خزر به ثبت رسید ودر سال 84 احداث و پروژه ساختمانی و عمرانی آن آغاز شد ودر سال 92 با حضور رییس جمهور وقت رسما افتتاح و شروع به کار کرد .

تولید روزانه بیش از ۱۷۰۰ تن شمش فولاد در مجتمع ذوب آهن فولاد خزر

فریدون سلیمانی مجتمع ذوب آهن فولاد خزر را سرامد صنایع فلزی و بزرگترین کارخانه ذوب فولاد کشور و حاشیه خزر اعلام کرد و گفت : این مجتمع دارای ۶ خط تولید شمش فولاد است که مطابق با استاندارد های جهانی می باشد و در دو سال اخیر صادرات به خارج از کشور به ویژه شرق آسیا  با جدیت صورت می گیرد همچنین روزانه بیش از ۱۷۰۰ تن شمش فولاد در این مجتمع  تولید میشود.

چرخه تولید فولاد خزر با 4 شیفت

مدیر کارخانه مجتمع فولاد خزر گفت: در سطح کشور نیاز به ۳۶ میلیون تن صنایع فولادی است که  ۵۰۰ هزار تن در سال از آن توسط شرکت فولاد خزر به تولید می رسد.

وی با بیان اینکه کلیه پرسنل دارای بیمه حوادث اتش سوزی و تکمیلی هستند افزود: هر ماهه سبد کالایی به فراخور شامل مواد پروتئنی گوشت روغن به کارگران و کارمندان پرداخت خواهد میشود.

سلیمانی با بیان اینکه این مجتمع تعطیلی در سال ندارد افزود:در این کارخانه ۴ شیفت کاری داریم و از ابتدا تاکنون مشغول تولید بوده است و توقف نداریم و مدام مشغول کار هستیم.

کاهش ظرفیت تولید  مجتمع فولاد خزر به دلیل وجود تحریم ها

وی تعداد این مجتمع بزرگ صنعتی را ۵۴۰ پرسنل بیمه شده  ، اعلام کرد و گفت : در حال حاضر برای ۳۰۰۰ نفر وابسته به صورت غیر مستقیم اشتعال زایی صورت گرفته است و تمام کارکنان و کارگران این مجتمع بومی گیلان هستند.

سلیمانی در مورد تاثیر تحریم ها بر تولید نیز گفت: تحریم ها سبب شد که ظرفیت تولید از صد درصد به سی درصد کاهش یافت اما هرگز به تعدیل نیرو فکر نکرده ایم و قیمت محصولات ما را بازار فولاد تعیین می کند و مواد اولیه به صورت آزاد تهیه می شود.

سلیمانی با بیان اینکه کلیه تولید و صنعت این مجتمع بوسیله برق با ولتاژ های فوق قوی صورت می گیرد ، افزود : برای  هر ذوب درفولاد خزر حدود ۷۵ مگابات مصرف انرژی داریم و در ماه بالغ بر سه و نیم میلیارد تومان هزینه برق پرداختی این مجتمع بزرگ صنعتی است .

به گزارش خط قرمز ، مدیر کارخانه مجتمع فولاد خزر در ادامه از رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان برای گردش حساب این واحد صنعتی ، درخواست کمک 100 میلیارد تومانی داشت که دلق پوش رییس سازمان با درخواست کمک مجتمع فولاد خزر با طی رویه سازمانی موافقت کرد .

+-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *