کد خبر: 10420
تاریخ انتشار: 6/بهمن/1397 - ساعت : ۱۴:۴۱

مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبرداد : افتتاح 54 طرح گازرسانی در گیلان

مدیر عامل شرکت گاز گیلان خبرداد : افتتاح  54 طرح گازرسانی در گیلان

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی، 54 طرح گازرسانی شامل گازرسانی به 23 روستا و 31 واحد صنعتی در گیلان افتتاح می‌شود.

به گزارش خط قرمز، حسین اکبر با بیان اینکه در دهه فجر امسال 54 طرح گازرسانی در استان افتتاح می‌شود، اظهار کرد: برای گازرسانی به این پروژه‌ها بالغ بر 113 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: این 23 روستا در مناطق کوهستانی و صعب العبور شهرستان‌های رضوانشهر، تالش، رودبار، ماسال و املش قرار دارند و برای گازرسانی به آنها 168 کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده و امکان بهره مندی بيش از یک هزار و 400 خانوار روستایی از نعمت گاز فراهم شده است.

وی گفت: با بهره مندی اين تعداد خانوار از نعمت گاز در دهه مبارک فجر، تعداد خانوارهای بهره مند از گاز طبيعی در گيلان به 834 هزار خانوار و درصد بهره مندی خانوارهای گيلانی به 98 درصد می‌رسد.

اکبر تصریح کرد: قبل از انقلاب هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان به انجام نرسیده بود ولی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بالغ بر 580 هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از 20 هزار و 400 کیلومتر عملیات شبکه گذاری در گیلان به انجام رسیده است.

وی همچنین از گازرسانی به 31 واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: برای گازرسانی به این صنایع بیش از 7 ميليارد ريال هزینه شده است.

اكبر افزود: شهرستان‌های رودبار، سیاهکل و رشت به ترتیب با 8، 6 و 5 واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی‌های دهه فجر امسال دارا هستند و با افتتاح این طرح‌ها در دهه فجر امسال، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به 5 هزار و 371 مشترک افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون در استان گیلان بالغ بر یک میلیون و 50 هزار مشترک گاز شامل 970 هزار مشترک خانگی،73 هزار مشترک تجاری، بیش از 5 هزار مشترک صنعتی، 96 جایگاه CNG و 3 نیروگاه وجود دارد.

وی در پایان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تلاش همه گروه‌ها، نهادها و سازمان‌ها در جهت عمران و آبادانی کشور، گفت: نقش گاز در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار برجسته و پررنگ است و شرکت گاز با گازرسانی گسترده به سراسر استان بویژه واحدهای صنعتی سبب رونق کسب و کارکارگاه‌های کوچک و افزایش میزان اشتغال در سطح استان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *