کد خبر: 6887
تاریخ انتشار: 19/آذر/1397 - ساعت : ۲۲:۰۵

مدیرکل بیمه سلامت گیلان خبرداد : برگزاری نخستین رویداد هم اندیشی عرصه بیمه سلامت در سطح کشور

مدیرکل بیمه سلامت گیلان خبرداد : برگزاری نخستین رویداد هم اندیشی عرصه بیمه سلامت در سطح کشور

مدیرکل بیمه سلامت گیلان در جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه از برگزاری نخستین رویداد هم اندیشی عرصه بیمه سلامت در سطح کشور خبر داد.

به گزارش خط قرمز دکترعلی اکبری در این نشست عنوان کرد: سازمان بیمه سلامت علاوه بر اینکه خود دارای برنامه عملیاتی تعریف شده در سطح کشور است برآن است که از ایده ها و نوآوریهای خلاقانه اندیشمندان دیگر در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده کند.
وی افزود بر همین اساس سازمان بیمه سلامت برای آنکه بتواند به این هدف عالی خود که همان خدمت هدفمند و مناسب و با کیفیت به بیمه شدگان خود است برسد برای اولین بار رویداد هم اندیشی در عرصه بیمه سلامت را در سطح کشور برگزار خواهد کرد تا بتواند برای حل مشکلات و موانع خود از ایده و خلاقیت افراد مختلف جامعه  بهره بگیرد.
دکتراکبری افزود این بستر برای تمامی اقشار جامعه جهت ارایه دادن ایده های نوآور خود فراهم است وی مخاطبین رویداد هم اندیشی را اینگونه برشمرد:
اساتید و دانشجویان
پزشکان و متخصصان
کارکنان بیمه سلامت
کارکنان مراکز تشخیص درمانی کارکنان دفاتر پیشخوان خدمات دولت
بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران
به گزارش خط قرمز ، اکبری ادامه داد : سازمان برای شناسایی و حل هر چه بهتر مشکلات خود نیاز به این نظر سنجی را در خود احساس کرد و اولین کمیته راهبردی سیاستمداری که متشکل از مدیر عامل سازمان ، هییت مدیره سازمان و معاونین ، اساتید دانشگاه و مشاوران علمی مدیر عامل بود تشکیل داد. نتیجه این نشست منجر به یک هم اندیشی در سطح کلان کشور تحت عنوان رویداد هم اندیشی شد تا از ایده ها  و نوآوریها در جهت رفع مشکلات سازمان بهره بگیرند.
مدیر عامل بیمه سلامت گیلان ارایه  ایده نوآور در این رویداد را حول ۶ محور بیان کرد:
محورهای رویداد هم اندیشی:
پوشش بیمه ای
قوانین ، مقرارات و فرآیندها
نظارت بر خدمات بیمه سلامت
آموزش ،پیشگیری و ارتقای سلامت
مدیریت منابع ، مصارف و سرمایه انسانی
کاربرد فناوری اطلاعات در نظام بیمه سلامت

راههای ارایه ایده های خلاق به سازمان:
به گزارش خط قرمز ، دکتر اکبری در ادامه عنوان کرد: علاقه مندان می توانند ایده و نوآوری خود را در ارتباط با این ۶ محور از طریق نشانی سایت سازمان بیمه سلامت  SHAREIDEA.IHIO.GOV.IR و یا مراجعه به روابط عمومی سازمان و همچنین از طریق دفاتر پیشخوان سازمان بیمه سلامت  از تاریخ ۱۵آذر الی ۱۵دی ماه جهت شرکت در این فراخوان ارایه دهند.

خلق و جذب منابع درآمدی جدید برای سازمان و یافتن بهترین راه حل برای حل مشکلات خود از اهداف مهم این رویداد
به گزارش خط قرمز ، دکتر اکبری هدف سازمان از برگزاری این رویداد را نهادینه کردن نظام ارجاع و پزشک خانواده در سطح کشور ، ترویج فرهنگ بیمه سلامت ، مشخص کردن جایگاه حقوقی سازمان در سطح کشور ،طراحی روشهای نوین که بتواند بحث شفاف سازی مدیریت هزینه را مشخص کند  برشمرد و همچنین ارایه بهترین راهکاربرای حذف دفترچه بیمه و جلوگیری از خدمات غیر ضرور سازمان و خلق و جذب منابع درآمدی جدید برای سازمان را از اهداف مهم این رویداد برشمرد و افزود سازمان با راهکارهای نوین ارایه شده میتواند به کاهش هزینه و بهترین راه حل برای حل مشکلات خود دست پیدا کند.
وی ادامه داد : ایده ها و نوآوریهای خلاقانه ارایه شده به سازمان بعد از جمع آوری و پردازش توسط تیم داوری از تاریخ ۱۵دی الی ۱۵ بهمن که متشکل از اساتید دانشگاهها و مسیولین سازمان است ارزیابی میشود و در اوایل اسفند نتایج نفرات برتر و ایده های برگزیده  تحت عنوان ایده برتر طی مراسم رویداد هم اندیشی معرفی میگردند و جوایز نفیسی به برگیزده گان این فراخوان اهدا میشود .
دکتر اکبری مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان در پایان گفت : در نهایت این هم اندیشی و رویداد ایده برتر بر این است که سازمان بیمه سلامت را ارتقا دهیم و در زمینه قوانین و مقررات و ارایه  خدمات بهتر عمل کنیم و ذینفعان با سازمان تعامل خوبی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *