کد خبر: 6086
تاریخ انتشار: 10/آذر/1397 - ساعت : ۱۳:۵۷

مدیر دفتر فنی انتقال شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان: با اجرای بسته پیشنهادی جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها 148 میلیارد تومان صرفه جویی خواهد شد

مدیر دفتر فنی انتقال شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان: با اجرای بسته پیشنهادی جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها 148 میلیارد تومان صرفه جویی خواهد شد


به گزارش خط قرمز مهندس «حمزه عیسی زاده» مدیر دفتر فنی انتقال شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص استراتژیهای اتخاذ شده جهت عبور موفقیت آمیز از پیک بار سالهای 1398 و 1399 گفت: شرکت برق منطقه‌ای گیلان با پیش بینی مشکلات پست های انتقال و فوق توزیع استان گیلان و با درنظر گرفتن چالش های صنعت برق از بابت تأمین منابع مالی، به منظور مقابله با شرایط پیک سال 1398 و 1399 و پس از انجام مطالعات جامع، بسته پیشنهادی جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها با صرف هزینه کمتر در مقایسه با خرید ترانسفورماتور یا توسعه پست ها را ارائه کرد تا بتوانیم پیک بار سال های 98 و 99 را با موفقیت پشت سر بگذاریم.
به گزارش خط قرمز وی افزود: با شبیه سازیهای انجام شده مشخص شد که با انجام بسته پیشنهادی، با صرف هزینه کمتر در مقایسه با خرید ترانسفورماتور یا توسعه پستها، میزان بارگیری ترانسفورماتورهای پستهای انتقال فومن (شهدای نفوت)، رشت شمالی، لاهیجان(سیاهگلده) و سیار هشتپر (جایگزین شده با پست انتقال تالش در سال 1398) و پستهای فوق توزیع آیت ا… طالقانی، شهید قلی پور، شهید انصاری، اسالم، فومن، رشت مرکزی، شفت، چابکسر، کیاشهر، لشت نشا تا حد زیادی کاهش یافته و بارگیری پستهای فوق توزیع لاکان، مسکن مهر رشت و منطقه آزاد انزلی با وجود افزایش در محدوده قابل قبول باقی می ماند. در کل گذر از پیک سالهای 1398 و 1399 با کمترین تبعات و با استفاده از بسته پیشنهادی مذکور امکان پذیر است.
مدیر دفتر فنی انتقال شرکت برق منطقه ای گیلان در خصوص اقتصادی بودن بسته پیشنهادی گفت: مجموع هزینه تخمینی بسته پیشنهادی برابر 46،300،000،000 ریال می باشد. همچنین مجموع هزینه افزایش ظرفیت پستهای مذکور در صورت خرید و نصب تجهیزات مورد نیاز و بدون جابجایی های مذکور برابر 1،530،380،000،000 ریال می باشد. بنابراین با اجرای بسته پیشنهادی جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها، میزان صرفه جویی کل ناشی از جابجایی های مذکور برابر 1،484،080،000،000 ریال می باشد.
عیسی زاده خاطر نشان کرد: راه حل اساسی رفع مشکل شبکه انتقال و فوق توزیع برق گیلان، اجرای طرح‌های مصوب ابلاغی شرکت توانیر می‌باشد. اجرای بسته پیشنهادی مربوط به جابجایی ترانسفورماتورها فقط می‌تواند برای حداکثر 2 تا 3 سال عواقب ناشی از عدم به مدار آمدن طرح‌های مذکور را بهبود بخشد و یا به تاخیر بیاندازد. با توجه به وضعیت شبکه انتقال و فوق توزیع برق گیلان، بسته پیشنهادی مذکور به عنوان آخرین راه حل بوده و پس از اجرای این طرح‌ها که متاسفانه اجرای آن ها با ریسک بسیار بالا نیز همراه خواهد بود، چنانچه طرح‌های مصوب به مدار نیاید هیچ راه حلی برای تامین بار مشترکین ناحیه گیلان در پیک بار وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *