کد خبر: 6997
تاریخ انتشار: 20/آذر/1397 - ساعت : ۲۲:۲۸

مدیرکل کمیته امداد گیلان مطرح کرد؛ بهره‌مندی ۱۲ هزار دانش‌آموز و دانشجو از خدمات کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد گیلان مطرح کرد؛ بهره‌مندی ۱۲ هزار دانش‌آموز و دانشجو از خدمات کمیته امداد

به گزارش خط قرمز مدیرکل کمیته امداد گیلان در سفر به شهرستان تالش ضمن دیدار با دانشجویان تحت حمایت این شهرستان در همایش دانشجویان گفت: هیچ دانش‌آموز و دانشجوی نیازمندی نباید به دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازبماند.

عباس اهرابی با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره همه دانشجویان شهید گفت: دانشجویان همواره در همه عرصه‌ها با حربه علم و مجاهدت خود نام نیک را برجا گذاشته‌اند و روز دانشجو فرصت مغتنمی است برای قدردانی از همه دانشجویان ایران اسلامی است.

به گزارش خط قرمز وی با تأکید بر اینکه برای رسیدن به دستاوردهای مهم در عرصه‌های مختلف همچون علم، هسته‌ای، پزشکی و تولید مرهون تلاش‌های بی‌وقفه دانشجویان هستیم افزود: دانشجویی یک مکتب است، مکتبی که برگرفته از تعالیم ناب اسلام محمدی است.

اهرابی یکی از سیاست‌های کمیته امداد را ارائه حمایت‌های تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان عنوان کرد و ادامه داد: تحصیل حق همه فرزندان ایران است و هیچ دانش‌آموز و دانشجوی نیازمندی نباید به دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازبماند و کمیته امداد بسته‌های حمایتی برای آن‌ها در نظر گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه در حال حاضر ۱۰ هزار ۲۱۱ دانش‌آموز و دو هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان هستند خاطرنشان کرد: در سال جاری ۷۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و یک میلیارد تومان شهریه دانشگاه به دانشجویان تحت حمایت پرداخت‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه دانشجویان باید رشته‌های بدون کاربرد و بدون آینده شغلی را انتخاب نکنند ادامه داد: این‌گونه رشته‌ها توسط کمیته امداد حمایت نمی‌شود و تمرکز بیشتر بر رشته‌های فنی و حرفه‌ای است که دارای بازار کار بوده و فرد را در مسیر توانمندسازی قرار می‌دهد.

اهرابی پرداخت شهریه دانشجویی و کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی، هزینه ایاب و ذهاب و همچنین کمک‌هزینه تقویت بنیه تحصیلی را از مهم‌ترین خدماتی دانست که به دانشجویان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به تحصیل دانشجویان در مقاطع مختلف و در دانشگاه‌های دولتی روزانه و شبانه، آزاد، پیام نور، علمی – کاربردی و غیرانتفاعی افزود: علاوه بر خدمات تحصیلی که به دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت ارائه می‌شود خدمات فرهنگی مانند برگزاری اردوهای آموزشی، تربیتی و زیارتی، ارائه بسته‌های فرهنگی، آموزش‌های دینی و اعتقادی نیز برای آن‌ها اجرا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *