کد خبر: 9049
تاریخ انتشار: 18/دی/1397 - ساعت : ۱۵:۱۸

مدیرکل ورزش و جوانان : افزایش محسوس شاخص‌های حوزه ورزش گیلان در ۴۰ سال گذشته

مدیرکل ورزش و جوانان : افزایش محسوس شاخص‌های حوزه ورزش گیلان در ۴۰ سال گذشته

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان بیان کرد: مکان های ورزشی گیلان از ۲۰ مکان در سال ۵۷ به ۳۳۸ مکان ورزشی در سال ۹۷ افزایش یافته که رشد قابل توجهی را نشان می دهد .

به گزارش خط قرمز ، مریم بخشی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت : بر اساس آمارهای واحد آمار اداره کل ورزش و جوانان گیلان در مجموع تمامی شاخص‌های اصلی حوزه ورزش همچون سرانه فضاهای ورزشی ، جمعیت ورزشکاران ، تعداد باشگاه‌ها، هیات‌ها، مربیان، داوران و پرسنل  اداره کل ۲ هزار و ۷۱۲ درصد رشد را در این ۴۰ سال انقلاب شاهد هستیم .

وی با اشاره به اینکه سرانه فضاهای ورزشی‌گیلان در سال ۵۷ حدود ۶ صدم مترمربع بود و امروز به نیم متر مربع رسیده است،گفت : در بخش سرانه فضاهای ورزشی ۸۴۵ درصد افزایش داریم و تعداد اماکن ورزشی روباز و سرپوشیده نیز از ۲۰ مکان به ۳۳۸ مکان ورزشی رشد پیدا کرده است .
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت :تعداد باشگاه های ورزشی در ابتدای انقلاب ۲۲ و امروز به ۹۸۶ باشگاه، هیات‌های ورزشی استانی از ۲۰ به ۴۷ هیات، تعداد مربیان از ۱۱۰ نفر در سال ۵۷ به ۱۲ هزار و ۱۵۷ نفر و تعداد داوران ورزشی از ۹۰ نفر در اول انقلاب به ۳۰۷ نفر در سال ۹۷ رسیده است.
وی با اشاره به رشد چشمگیر حضور مردم در ورزشهای همگانی پس از ۴۰ سال انقلاب اسلامی ،گفت : در سال ۵۷ حدود ۶ هزار و پانصد نفر آمار ورزشکاران سازمان یافته گیلان بود که امروز در سال ۹۷ با برگزاری برنامه های ورزش عمومی و توسعه ورزش همگانی به ۱۳۴ هزار و ۵۱۱ نفر رسیده که رشد هزار و ۹۶۹درصدی را نشان می دهد .
وی افزود: در دهه فجر چهلمین سال انقلاب هم چندین پروژه افتتاحی و اخبار خوش برای مردم و ورزشکاران گیلانی داریم که در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *