کد خبر: 6356
تاریخ انتشار: 12/آذر/1397 - ساعت : ۱۹:۱۶

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان؛ ایجاد موزه از ملزومات هر شهرستان است

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان؛ ایجاد موزه از ملزومات هر شهرستان است

قدمت تاریخی و باستانی املش بر اهمیت ایجاد مرکز باستان شناسی افزوده است .

به گزارش خط قرمز ، کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری استان با حضور سید محمد احمدی معاون هماهنگی اموراقتصادی و منابع استانداری گیلان ، شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، یونس محمودی فرماندار املش و اعضاء کارگروه در محل فرمانداری شهرستان املش برگزار شد.

شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در این نشست گفت ؛ ایجاد موزه در هر شهرستان ، حق مردم این استان است و شهرستان املش با قدمت تاریخی و باستانی که از آن یاد میشود از این موضوع استثناء نیست .

امیرانتخابی گفت : ایجاد موزه املش در دستور کار اداره کل گیلان بوده و به زودی مقدمات آن در شهرستان اجرایی میگردد . وی با تاکید بر استفاده بهینه از وجود موزه های شهرستان در امر گردشگری و سرمایه گذاری ، افزود با ایجاد هر موزه تخصصی فرصتی مطلوب دیگری به الویتهای سرمایه گذاری یک منطقه اضافه میگردد و این موضوع قطعاً بر اقتصاد و اشتغال استان تاثیر خواهد گذاشت.

وی ادامه داد ؛ با پیگیریهای صوت گفته بخشی از زمینهای لگموج در شهرستان املش در تملک این سازمان قرار گفته و با پیش بینی اعتبارات لازم از محل منابع ملی و استانی شاهد ایجاد سایت موزه باستان شناسی در شهرستان املش خواهیم بود.

امیرانتخابی گفت:  با توجه به حساسیتهای شهرستان در امر میراث فرهنگی ، صدور مجوزهای لازم در راستای عملیات نجات بخشی به منظور آزاد سازی منطقه جهت ایجاد بنای ساختمان موزه و اداری از اقدامات اولیه این اداره کل جهت ایجاد موزه خواهد بود . منطقه باستانی لگموج در شهرستان املش به شماره ۲۰۴۴۷ مورخ ۸۶/۱۰/۱۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *