کد خبر: 9167
تاریخ انتشار: 19/دی/1397 - ساعت : ۱۶:۴۰

 مدیرکل بیمه سلامت گیلان از پرداخت94 درصد مطالبات سال گذشته موسسات و مراکز خدماتی خبرداد

 مدیرکل بیمه سلامت گیلان از پرداخت94 درصد مطالبات سال گذشته موسسات و مراکز خدماتی خبرداد

 مدیرکل بیمه سلامت گیلان از پرداخت94 درصد مطالبات سال گذشته موسسات و مراکز خدماتی خبرداد

به گزارش خط قرمز- دکتر اکبری گفت با پیگیری های ارزشمند دکتر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران از مبلغ 484 میلیارد تومان مطالبات موسسات طرف قرارداد با بیمه سلامت در استان، 457 میلیارد تومان پرداخت شده و باقی مبلغ هم بزودی پرداخت می‌شود.
دکترعلی اکبری در روز دوشنبه مورخ 17/10/97در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه بیمه شدگان سلامت شایسته بهترین خدمات هستند، اظهارکرد: برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان نیاز است تا به موسساتی که خدمات ارائه می‌دهند، توجه ویژه شوند. مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه یک میلیون و 300 هزار نفر در 5 صندوق استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، افزود: علی رغم اینکه مطالبات سال 96 موسسات و مراکزطرف قرارداد با بیمه سلامت پرداخت نشده بود، اما آنان از ارائه خدمات به بیمه شدگان دریغ نکردند لذا از تلاش و حمایت این بزرگواران قدردانی می‌کنم.
دکتراکبری با بیان اینکه توانستیم بیش از 94 درصد مطالبات سال گذشته این موسسات و مراکز را پرداخت کنیم، گفت: در سال گذشته می بایست 484 میلیارد تومان به بیمارستان‌های خصوصی و دولتی، آزمایشگاه‌ها، دندانپزشکی‌ها، داروخانه‌ها و… پرداخت می‌کردیم که از این میزان تاکنون 457 میلیارد تومان پرداخت شده و باقی مبلغ هم بزودی پرداخت می‌شود. وی با بیان اینکه 1853 موسسه و مرکز درمانی با بیمه سلامت قرارداد دارند، گفت: خوشبختانه مطالبات سالجاری بدون هیچ مشکلی و به روز پرداخت شده است. مدیر کل بیمه سلامت پزشک خانواده و نظام ارجاع را بسیار مهم و با اهمیت دانست و اظهار داشت: مسیر ارائه خدمت به بیمار بایستی از یک جایی آغاز شود که پزشک خانواده به عنوان مدیردرمان خانواده بسیار اهمیت دارد.دکتر اکبری با بیان این که نگاه دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت پررنگ است، خاطر نشان کرد: طرح تحول سلامت علیرغم همه مشکلات مالی ، به قوت خود باقی مانده که در کاهش هزینه های درمانی مردم نقش مهمی داشته است. خط قرمز خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *