کد خبر: 23239
تاریخ انتشار: 13/مرداد/1398 - ساعت : 17:39

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان عنوان کرد: بررسی 150 پرونده در کمیسیون احراز گیلان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان عنوان کرد: بررسی 150 پرونده در کمیسیون احراز گیلان

عبدالله پاکاری،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در جلسه کمیسیون احراز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان که با نظارت و حضور مدیرکل پذیرش بنیاد مرکز،رئیس کمیسیون احراز و نمایندگان اعزامی از بنیاد مرکز همراه بود،پذیرش و احراز را همواره جزو حوزه های حساس و پر کار بنیاد دانست و اظهار کرد:کمیسیون احراز با مراجعات عدیده ایثارگران مواجه است.

به گزارش خط قرمز _ با بیان اینکه اطاله رسیدگی به پرونده های پذیرش و احراز به لحاظ تراکم کار نارضایتی ایثارگران را موجب شده است،گفت: پرونده‌هایی که در جلسه کمیسیون احراز مورد تایید قرار می گیرند،جهت اخذ و یا افزایش درصد جانبازی به کمیسیون پزشکی ارجاع خواهند شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، مطالبات ایثارگران را مطابق با قانون برنامه ششم دانست و تصریح کرد:براساس ماده 87 قانون برنامه ششم دولت موظف است اقدامات لازم برای اجرای صحیح و به موقع قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به عمل آورد.
پاکاری ادامه داد: طبق بند الف ماده 87 قانون برنامه ششم ایثارگرانی که پرونده های احرازشان در گذشته صادر شده می توانند مجددا تقاضای احراز کنند.
وی یکی از حوزه های کاری جدید کمیسیون احراز را مربوط به مجروحان مدافع حرم دانست و یادآور شد:در صورت صدور رای احراز و معرفی به کمیسیون،تمام تلاش خود را در جهت خدمت به ایثارگران به کار گرفته و پیگیری های لازم را انجام می دهیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران از بررسی 150 پرونده در کمیسیون احراز خبر داد و عنوان کرد:در کمیسیون احراز،کلیه پرونده های مربوط به ایثارگران براساس قوانین،مقررات،ضوابط و عارضه جانبازی بر پایه عدالت و با ظرافت و دقت خاصی بررسی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *