کد خبر: 8745
تاریخ انتشار: 14/دی/1397 - ساعت : ۱۲:۱۶

مدیرکل اوقاف گیلان :فرهنگ وقف جهادی ملی است

مدیرکل اوقاف گیلان :فرهنگ وقف جهادی ملی است


به گزارش خط قرمز حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده پیش از ظهر در دوره آموزشی یک‌روزه مبلغان بومی بقاع متبرکه گیلان در آستان مقدس خواهر امام (س) رشت اظهار کرد: وقف مظلوم است و آن‌چنان‌که شایسته است در جامعه شناخته‌شده نیست.

وی با تأکید بر لزوم نهادینه شدن وقف در جامعه افزود: اگر وقف در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی کشور قابل‌حل است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان سنت حسنه وقف را ظرفیت مقابله با فتنه اقتصادی استکبار و دشمنان عنوان کرد و گفت: بامطالعه در سابقه وقف متوجه می‌شویم که در برخی دوره‌ها مدیریت و تولیت موقوفات بر عهده مراجع تقلید بوده است.

علیزاده با اذعان به اینکه روحانیت در صف مقدم تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف هستند بیان کرد: باید طرح هر مسجد یک وقف در مساجد اجرایی شود، اوقاف به دنبال تصدی‌گری نیست بلکه به دنبال ترویج فرهنگ وقف است.

وی با اشاره به تعیین واقف توسط سازمان اوقاف در وقف نامه گفت: اوقاف از اینکه تولیت موقوفات به دست معتمدین محلی و افراد سرشناس اقشار مختلف مهندسین، پزشکان، بازاریان و روحانیون باشد، استقبال می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان اجرای طرح هر مسجد یک وقف را منفعتی برای جامعه روحانیت دانست و افزود: چراکه بسیاری از مشکلات فرهنگی که دغدغه اصلی روحانیت است با وقف قابل برطرف شدن است.

علیزاده وقف را جهاد و حماسه‌ای ملی برشمرد و بیان کرد: سنت حسنه وقف در رفع مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری بسیار می‌تواند نقش مؤثری ایفا کند.

وی با اشاره به رابطه تنگاتنگ وقف با تولید ملی و اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: ازآنجاکه نیات واقفین عموماً معطوف به حل مشکلات و نیازهای جامعه است وقف ارتباط تنگاتنگی با تولید ملی و اقتصاد مقاومتی دارد.

برچسب ها : مدیر کل اوقاف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *