کد خبر: 11967
تاریخ انتشار: 25/بهمن/1397 - ساعت : ۲۳:۳۲

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد: برپایی فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی گیلان در جشنواره گردشگری منطقه آزاد انزلی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد: برپایی فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی گیلان در جشنواره گردشگری منطقه آزاد انزلی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان گفت: با همکاری اداره کل فناوری ارتباطات استان اولین جشنواره فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی استان را در سراسر کشور رقم خواهیم زد.

به گزارش خط قرمز، مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان، با حضور در کارگاه آموزشی آسانسور استان گیلان اظهار داشت:جو آموزش مهارتی در اینجا، جوی کاملاٌ حمایتگر است به همین علت این مرکز در ارزشیابی سازمان رتبه خوبی دارد.

محمد حسینی با بیان اینکه نکته حائز اهمیت در فنی وحرفه ای این است که در کمک به توسعه باید از رویکرد مسأله محوری به جای رویکرد موضوع محوری درآموزشها استفاده کنیم افزود:امروزه فنی وحرفه ای توانمندی هایی داردکه براساس آن ارائه آموزش می نماییم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با تاکیدبر اینکه قرار است چالش ها و مسائلی که وجود دارد را شناسایی کنیم، برای آنها طرح و برنامه داشته باشیم تابتوانیم گره‌ای از مشکلات استان برطرف نماییم خاطرنشان کرد:بنابراین  شناخت مسایل و کلید توسعه منابع انسانی، توانمندکردن افراد ومهارت افزایی آنها دقیقاً هنری است که امروزه فنی وحرفه ای می تواند درآن  تاثیرگذارباشد.

حسینی با اشاره به اینکه امروز دراستان همانند سایر استان ها مهمترین دغدغه اشتغال است بیان داشت:درفنی وحرفه ای براساس موضوع مساله محوری نگاه ما این است که ظرفیت اشتغالزایی درکدام یک ازحوزه ها قابلیت بالفعل شدن در اسرع وقت را دارد.زیرادرزمانی هستیم که امور نیاز به شتاب بیشتری دارد و تاکید روی آماده سازی کارگاه آسانسور نیز به همین دلیل بود.

وی تأکید کرد: ما باید به اسناد بالادستی و همگرایی هایی که دراستان وجود دارد نگاه کنیم. بررسی ها می گویدکه کشاورزی باید به سمت مدرن شدن برود، از دل کشاورزی مشاغل زیادی برای جوانان فراهم سازیم، ازطرفی دیگر موضوع گردشگری بسیارحائزاهمیت است که می تواند به شکل سریع شغل ایجاد نماید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با تاکید بر اینکه ما هشتاد میلیون ظرفیت مسافر داخلی داریم که این ظرفیت می تواند به گردشگری تبدیل شود  گفت: تعریف مابرای مهمانانی که به استان تشریف می آورند مناسب  نیست .نکته  مهم این است که بسترمناسبی درروستاهای استان داریم که باید به سمت مهارت افزایی روستاییان برویم تا از ظرفیت های روستاها استفاده کنیم.

وی به برگزاری جشنواره گردشگری 8لغایت 10اسفنددرمنطقه آزادانزلی اشاره کرد و افزود: دغدغه امروز صنایع دستی فروش آنهاست. ما باید مهارتهای نرم را افزایش دهیم. باهمکاری با اداره کل فناوری ارتباطات استان دراین  اولین جشنواره فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی استان رادرسراسر کشور رقم خواهیم زد.ازطرف دیگر فراخوان برای اهالی استان که ظرفیت هایی را که شغل ایجاد میکند رامعرفی نمایند.

حسینی  با بیان اینکه ظرفیتهای ایجاد اشتغال ابتدا از نظر سلامت محیط زیستی سنجیده شده و دوم بررسی می شود که  بتواند منفعت به جوامع محلی برساند گفت:ازدل این طرح ها 20 طرح به عنوان پایلوت انتخاب می شوند.

وی با اشاره به اینکه درسال 98 تمرکزجدی روی این موضوع داریم گفت: فنی وحرفه‌ای کشور تهی ازهرگونه اعتبارمناسب برای اجرای طرح هاست.95درصداعتبارات سازمان اعتبارات پرسنلی می باشد. صددرصدشدن درآمدها وبرگشت آن به فنی وحرفه ای می تواند کمک بزرگی به این مجموعه باشد. درسال 98 شاهد تحول خوبی دربحث تجهیزات خواهیم بود.ازآموزش فنی وحرفه ای برای توسعه استان وکشور بهره برداری می کنیم که برای تحقق این امر دست یاری همه دوستان را به گرمی می فشاریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *