کد خبر: 12516
تاریخ انتشار: 5/اسفند/1397 - ساعت : ۲۰:۱۶

مدیرپست بانک گیلان خبرداد : رتبه هفتم پست بانک گیلان درایجاد اشتغال درسطح کشور

مدیرپست بانک گیلان خبرداد : رتبه هفتم پست بانک گیلان درایجاد اشتغال درسطح کشور

مدیر پست بانک گیلان گفت : درحال حاضر پست بانک گیلان دربا لاترین سطح تعامل با استاندارمحترم ،  فرمانداران و نمایندگان مردم استان در مجلس دارد.

به گزارش خط قرمز ،  مدیرپست بانک استان گیلان درنشست خبری با خبرنگاران با اشاره به پیشینه تاسیس پست بانک ، اظهار کرد : پست بانک ایران از سال ۷۵ براساس مصوبه شورای پول و اعتبار به عنوان بانک دولتی تاسیس شد و در طول این سالها پست بانک با فراز و فرودهای زیادی روبرو بود.
محمد زمان فداکار، افزود: در سال ۹۵ بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی پست بانک به عنوان بانک توسعه و تخصصی در حوزه It و Ictوبزرگترین خرده بانکدار کشور معرفی شد.

وی تقسیم بندی بانک ها را در دو بخش توسعه ای و تجاری اعلام کرد و گفت : بانکهایی که تجاری هستند به دنبال سود اند اما بانکهای توسعه به دنبال اجرای اهداف دولت هستند.
فداکار در ادامه با بیان اینکه پست بانک گیلان نقش مهمی در ارائه خدمات به روستاییان استان داشته است، افزود: ۶۰۰ باجه بانکی در نقاط مهم و مرکزی روستاها و شهرهای کوچک تاسیس شده است و همچنین ۶۰۰ شغل ثابت برای جوانان تحصیل کرده روستایی ایجاد شد.

 

کمک 48 میلیون و 300 هزار دلاری پست بانک گیلان به احداث تصفیه خانه بزرگ استان

مدیرپست بانک گیلان با بیان این مطلب که در حوزه شهری نیزاقدامات زیادی شده است، افزود: ۱۲۱ میلیارد برای خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس و ۳ دستگاه مینی بوس به شهرداری رشت ازسوی پست بانک کمک شده است و همچنین در سطح ملی نیز پروژهای بزرگی را در حال اجرا هستیم که شامل تصفیه خانه بزرگ آب گیلان که به مبلغ ۴۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار به این پروژه کمک شده است و احتمالا در سفر ریاست جمهوری از طرح های قابل افتتاح خواهد بود همچنین پست بانک گیلان رتبه دوم کشوری در نصب ATM را به خود اختصاص داده است .

فداکار با تاکید براینکه بانک ها درخط مقدم جنگ اقتصادی قرار داردند ، تصریح کرد : دراین شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم دامن زدن به شاعبه ها ایجاد نآرامی در جامعه می کند .

 

وی افزود : اگرمقایسه ای ازبدو تاسیس پست بانک تا کنون داشته باشیم ، خواهیم دید که درحال حاضر پست بانک گیلان دربا لاترین سطح تعامل با استاندارمحترم ،  فرمانداران و و نمایندگان مردم در مجلس دارد و بیشتر نمایندگان مردم گیلان درمجلس و فرمانداران شهرستان ها ازعملکرد پست بانک گیلان رضایت دارند واین موفقیت مرهون خدمات و تلاش  تک تک همکاران درپست بانک گیلان است که پرداختن به وظیفه خود را پست بانک ، به عنوان یک بانک توسعه ای انجام می دهند .

وی با اعلام رتبه هفتم پست بانک گیلان درایجاد اشتغال درسطح کشور ، اظهار کرد :درنصب دستگاه های خود پرداز ، پایانه های فروشگاهی و کارت های شتاب پست بانک گیلان در رده دوم قرار دارد .

ایجاد بیش از یک هزار و 91 شغل توسط پست بانک گیلان  

وی با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص اعطاء تسهیلات از صندوق توسعه ملی به بستگان خود  ، تاکید کرد : به صراحت اعلام می کنم که این مسائل کذب محض است و اگر این حواشی از سایت های معاند و بیگانه گفته می شد چندان مسئله ایجاد نمی کرد اما نشر این اکاذیب از سایت های داخلی غیر حرفه ای و غیراخلاقی است همچنین در مورد مسائل مطرح شده  مالی تا جایی که حقوق مشتریان و قانون اجازه بدهد حاضر به شفاف هستم واطلاعات را به شکل کامل در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد .

وی تاکید کرد : بستگان من چه به شکل مستقیم و چه غیرمستقیم از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده نکرده اند.

به گزارش خط قرمز ، وی پست بانک گیلان را دارای کمترین انحراف دربخش پرداخت صندوق توسعه ملی اعلام کرد و گفت : بالاترین تعامل را در این بخش  با استانداری داشته ایم و افتخار ما این است که در طرح توسعه ملی مشارگت داشته ایم وبیش از یک هزار و 91 شغل ایجاد کرده ایم.

فداکار تخریب های صورت گرفته در جهت دلسرد کردن همکاران پست بانک دانست و گفت : این بداخلاقی ها موجب مصمم تر شدن ما در ارائه خدمات بیشتر و عملکرد مطلوب تر خواهد شد .

وی در پایان از مدیریت و همکاری استاندار محترم گیلان و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قدردانی و تشکر کرد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *