کد خبر: 10757
تاریخ انتشار: 9/بهمن/1397 - ساعت : ۱۷:۲۴

مدیرمنطقه مخابرات استان: گیلان اولین استان تبدیل کننده سامانه های مخابراتی به همراه اول است

مدیرمنطقه مخابرات استان: گیلان اولین استان تبدیل کننده سامانه های مخابراتی به همراه اول است

مدیرمنطقه مخابرات گیلان گفت: استان گیلان اولین استان کشور است که سامانه های مخابراتی آن به همراه اول تبدیل شده است.

به گزارش خط قرمز ، رسول آمویی در دیدار با فرماندار فومن که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اعلام این که هم اکنون 27 نقطه سایت و 82 تکنولوژی در روستاهای فومن وجود دارد، از ارائه خدمات 4.5 G در شهرستان خبر داد و افزود: 11 نقطه ارائه خدمات بی سیم در شهرستان وجود دارد.

وی با اعلام این که استان گیلان اولین استان کشور است که سامانه های مخابراتی آن به همراه اول تبدیل شده است، افزود: مشکل بسیاری از روستاهای شهرستان با افزایش ارتفاع دکل های مخابراتی قابل رفع است و به این منظور اقدام می شود.

آمویی با اعلام این که مخابرات استان در صدد گسترش خدمات به مشترکین در شهرستان است، از توسعه شبکه و تقویت کیفیت آنتن دهی، به ویژه کشیدن کابل فیبر نوری در نقاط مختلف شهر فومن خبر داد و افزود: در خیابان های امام، انتظام، سردارجنگل، بازار، کاشانی، شهدا، کوچه های منشعب و در کل هسته مرکزی شهر فیبر نوری کشیده شد.

وی با اشاره به این که با کشیدن فیبر نوری و استفاده از فناوری مبتنی بر آن، کیفیت و سرعت خدمات بسیار افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: منازل و بنگاه ها و سازمان ها در شهر فومن به مرکز مخابرات رشت وصل و از طریق آن به دنیا متصل می شوند.

آمویی، با بیان این که بستر فیبر نوری، سرعت اینترنت را به ۵۰ مگابیت بر ثانیه برای دانلود و آپلود می رساند، از فراهم سازی بستر سرویس فیبر تا منزل (FTTH) خبر داد که زمینه ساز اینترنت اشیاء و دیجیتالی شدن فومن در چارچوب ایجاد شهر دیجیتالی و هوشمند است که برای آن تاکنون ۲۵۰ میلیون هزینه و بیش از ۲۵۰۰ متر حفاری انجام شده است.

به گفته وی، یکی دیگر از ویژگی های استفاده از فیبر نوری، دریافت خدمات از مرکز در رشت است و همچنین این که شماره مشترک با تغییر مکان آن تغییری نمی کند زیرا مبتنی بر آی پی (IP) هست.

مدیر منطقه مخابرات گیلان،با اعلام این که در سال ۹۶ چند صد کیلومتر فیبر نوری در استان کشیده شد، از برنامه کشیدن فیبر نوری بین روستاهای بخش های مرکزی و سردار جنگل شهرستان خبر داد. به موجب این برنامه، مسیر روستاهای رودپیش ـ چیران، گوشلوندان ـ چیران، تله کنگاه ـ دارباغ ـ گشت ـ فومن، گوراب پس ـ خسمخ ـ ملسکام ـ حیدرآلات ـ قلعه رودخان از فناوری فیبر نوری برخوردار می شود. همچنین مسیر ماسوله ـ کلرم ـ زیده ـ سه سار و سپس خشکنودهان در برنامه کشیدن فیبر نوری قرار می گیرد.

به گفته وی، برای کشیدن فیبر نوری در شهرستان مبلغ 8/1 میلیارد تومان هزینه می گردد و مسیری به طول حدود ۳۵ کیلومتر حفاری می شود . تاکنون ۱۲ کافو نوری در شهرستان وصل شده است که سوییچ های آن کامپکت شده و به روز شده است و ویژگی آن نزدیکی به مشتری و دریافت پهنای باند بیشتر توسط وی می باشد. در هر یک از روستاهای باغبانان، بویین، دارباغ، کلده و شهر ماسوله یک سوئیج و مابقی در شهر فومن مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان این که دو سایت جدید در خیابان امام خمینی و پشت ساختمان های بنیاد مسکن با هزینه بالغ بر ۱ میلیارد برای هر سایت احداث شده، افزود: امسال در مجموع ۱۳ سایت جدید نصب و راه اندازی شد که مجموع سرمایه گذاری مخابرات در شهرستان را به 7 ـ 5/6 میلیار تومان رساند.

ارائه خدمات مخابراتی و پوشش گسترده شبکه در فومن به ویژه روستاها و نقط توریستی موجب رضایتمندی گردشگران می شود

محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن در ادامه با اشاره به این که بخش هایی از شهرستان فومن و روستاهای آن به جهت دریافت امواج مخابراتی با مشکل روبرو است، فهرستی از روستاهایی را اعلام کرد که در دریافت خدمات مخابراتی دچار مشکل هستند.

وی با طرح مشکلات روستاهای بخش سردار جنگل از جمله مشکه، جیرده، سیاهورود، موسی کوه، لتین پرد، کیش دره، گیله وند رود، چپول کش، خالصان، شالتوک، میان رز، آبرود، لات آبرود که در نقاطی فاقد پوشش شبکه یا دارای شبکه ضعیف هستند، خواهان اقدام مخابرات استان در جهت رفع مسائل مشترکین روستایی شد.

قاسم نژاد با طرح مشکلات روستاهای بخش مرکزی از جمله شکالگوراب بالا، تله کنگاه، قلعه رودخان، حیدرآلات، فوشه، گشت رودخان و سایر روستاها که از نظر جغرافیایی و گردشگری اهمیت ویژه ای دارند، خواستار توجه ویژه مخابرات استان به ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده برای مشترکین تلفن های ثابت و همراه شد.

وی با بیان این که شهرستان فومن از نظر گردشگری و جذب توریست از شهرستان های شاخص استان و کشور است، افزود: ارائه خدمات مخابراتی و پوشش گسترده شبکه در سطح شهرستان به ویژه روستاها و نقط توریستی موجب رضایتمندی گردشگران و مسافرین و همچنین مردم خواهد شد.

فرماندار فومن با اشاره به وجود برخی ابنیه بلا استفاده مخابرات در شهرستان، تمهید سازوکاری برای واگذاری آن به منظور استقرار دهیاری و شورای روستا را پیشنهاد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *