کد خبر: 9948
تاریخ انتشار: 29/دی/1397 - ساعت : ۲۰:۵۶

مدیرمخابرات منطقه گیلان: مخابرات گیلان‌ بیش از یکصد و ده میلیارد تومان در سطح استان سرمایه گذاری کرده است

مدیرمخابرات منطقه گیلان: مخابرات گیلان‌ بیش از یکصد و ده میلیارد تومان در سطح استان سرمایه گذاری کرده است

بررسی وضعیت ارتباطی و مخابراتی در جلسه شورای اداری بخش سنگر با حضور مهندس آموئی مدیر مخابرات منطقه گیلان و مهندس جعفرزاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی

به گزارش خط قرمز – جلسه شورای اداری بخش سنگر رشت با حضور مهندس رسول آمویی مدیرمخابرات منطقه گیلان ، مهندس جعفرزاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان ، بخشدار و روسای ادارات شهر سنگر در بخشداری سنگر برگزار گردید.
مدیر مخابرات منطقه گیلان با تشکر از اهتمام مهندس جعفرزاده جهت رفع تنگناهای موجود در مسیر توسعه شبکه مخابراتی منطقه ، اظهار داشت؛ مخابرات گیلان‌ علیرغم همه محدودیت های مالی و تحریم های اقتصادی ، در سال ۱۳۹۶ بیش از یکصد و ده میلیارد تومان در سطح استان سرمایه گذاری کرده است.
وی افزود: ما فقط در حوزه تامین سوئیچ ، یک سوئیچ ۳۶۰ هزار شماره ایی با آخرین ورژن و تکنولوژی روز دنیا ، با همکاری شرکت مخابرات ایران و همت کارشناسان استانی و بخش خصوصی ، نصب و راه اندازی کردیم و مزیت عمده این نوع سوئیچ ، قابلیت عرضه بیش از ۲۰۰ نوع سرویس و امکانات جدید است که هم استانی های عزیز ما در آینده از آن بهره مند خواهند شد .
مهندس آمویی ، افزود: یکی از برنامه کاری ما اینست که در طول یکسال آتی مجموع شماره تلفنهای بخش سنگر را به این سوئیچ مجهز کنیم تا مشتریان ما در این منطقه از نعمت سوئیچ و سیستم پیشرفته ( کافو های نوری) بهره مند شوند .
مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به ارتقاء سیستم تلفن بیسیم روستایی از WLL به سیستم GSM موبایل کشور ، گفت: در مدت چهار ماه اخیر ، ۷ سایت WLL تلفن روستایی را به GSM موبایل برگردان کردیم و مردم عزیز این مناطق می توانند انشاا… از حداقل سرعت اینترنت برخوردار شوند.
وی سرقت کابلهای مخابراتی را یکی از چالش های مخابرات گیلان دانست و افزود: یکی از معضلاتی که بخش سنگر با شدت بیشتری با آن روبرو است ، سرقت کابل های مخابراتی است که متاسفانه در حال گسترش است و علت عمده آن نیز گسترده بودن نقاط روستایی در بخش سنگر است و امیدواریم انشاا… با همت و مساعدت همه عزیزان نظامی ، انتظامی و بسیج ، برطرف شود.
مهندس آمویی با اشاره به گسترش پروژه فیبرنوری در استان گیلان ، اظهار داشت: انشاا… با مساعدت شورای شهر و شهرداری منطقه ، خیابانها و مسیرهای اصلی شهرسنگر را مجهز به فیبرنوری که یکی از تکنولوژی های پیشرفته و به روز دنیا است خواهیم کرد و عملا مقدمات شهردیجیتال را برای مردم منطقه فراهم میکنیم .
در این جلسه ، مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت و حومه در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حضور مدیر مخابرات منطقه گیلان و هیئت همراه در جلسه شورای اداری بخش سنگر ، ابراز امیدواری کرد که مصوبات این جلسه بزودی اجرایی شود و تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسد. خط قرمز خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *